SEZÓNA 20/21: Útočníci IV. – Kanonýr Stloukal míří do Poruby! Spolu s ním talentovaný Hotěk

SEZÓNA 20/21: Útočníci IV. – Kanonýr Stloukal míří do Poruby! Spolu s ním talentovaný Hotěk

Lukáš Bajgar, 11.05.2020
Představení kádru HC RT TORAX Poruba 2011 prozatím dospělo do posledního dílu a přichází se žhavou posilou jménem Petr Stloukal! „Petr Stloukal hokejově zraje jako víno, každým rokem posouvá své limity a hranice o stupeň výše, i proto jsme o hráče usilovali,“ představuje generální manažer Pavel Hinner bodovou mašinérii.

Petr Stloukal má ve svých téměř sedmadvaceti letech zkušeností na rozdávání, už v šestnácti zamířil do finského Tappara, kde si postupně podmanil jak dorosteneckou, tak juniorskou veřejnost. Rok nato už válel v amerických USHL a NASHL. Ale Finové Stloukali doslova milovali, tak se opět objevil v zemi tisíce jezer – v juniorce Pelicans a následně v mužských týmech Peliitat, HIFK a HCK.

V USA by si sotva mohl objednat pivo, když naskočil do základu extraligové Skalice (34 KB) a rok nato s Nitrou vybojoval slovenský titul! Na zlaté medaili se podílel hned 36 kanadskými body. Ve svých dvaceti třech letech už bojoval za Karlovy Vary, s nimiž zažil jak extraligu, tak i následný pád o ligu níže, opětovný postup. Naposledy se v excelentním světle blýskl v Chomutově, loni nasbíral hned 51 (23 + 28) kanadských bodů!

Foto Petra Stloukala: Jan Pidrman - piratichomutov.cz .


Novým jménem na soupisce je také talentovaný mladík Michal Hotěk, čerstvě jedenadvacetiletý forvard, přerovský rodák, nadmíru úspěšně reprezentoval dorostenecké výběry Zubra. Následoval přesun do karlovarské juniorky s výpomoci druholigovému Sokolovu (15 bodů ve 25 kláních).

V minulé sezóně si prvně vyzkoušel také Chance ligu a to v dresu jak Kadaně, tak Slavie Praha, nadále však vypomáhal druholigovým týmům Kobry Praha, Nové Paky a Draků Bilina.Michal Hotěk na fotografii Daniela Kubelky, hokejkv.cz

Statistiky Petra Stloukala dle EliteProspects.com

Statistiky Michala Hoťka dle EliteProspects.com