S předváděnými výkony svého týmu jsem maximálně spokojený, pochvaluje si Štěpán

René Chyla, 24.03.2016
Porubská juniorka od začátku sezony předváděla famózní výkony a zejména v první čtvrtině své soupeře doslova drtila. Aby také ne, když novým kapitánem se před začátkem uplynulého ročníku stala porubská stálice obranných řad Matěj Štěpán! „Měli jsme tam v jednom měsíci docela výpadek, kdy jsme prohráli více zápasů po sobě, ale pak jsme se z toho rychle dostali,“ reaguje na krizi, která nastala na přelomu listopadu a prosince. I přesto ale junioři skončili po základní části na celkové první příčce, ve zkráceném play-off vyřadili Drtiče, po kvalifikaci se stali vicemistry Ligy juniorů a ve středu vyhráli i první ročník turnaje SILESIA BISSET CUP.

Svěřenci Miroslava Bahníka dokráčeli v turnaji vyřazovacími boji přes Prostějov a Frýdek-Místek až do závěrečného velkolepého finále v Katovicích, kde změřili síly s polskou dvacítkou, která zejména na své půdě předváděla disciplinované výkony, na které nedokázal najít recept téměř nikdo. O tom se přesvědčili i Porubští, jež sice doma vyprovodili Poláky devítibrankovým debaklem, v Polsku ale padli po výsledku 2:5.

Finále ale nabídlo naprosto odlišný obraz hry, ostravští junioři nakonec vyhráli zaslouženě 5:2 a radovali se tak ze zisku nejcennější trofeje. „Tento zápas se hrál docela v rychlém tempu. Mysleli jsme si ale, že na nás Poláci vletí s větší agresivitou a že půjdou více do těla, nakonec to však bylo vše úplně jinak. Jsme opravdu rádi, že jsme toto utkání zvládli, protože další prohra v důležitém duelu už by dost bolela,“ prozrazuje Matěj Štěpán, který připomněl ztracené zápasy s Pískem, v nichž junioři přišli o titul mistra Ligy juniorů.

Porubští přitom nezačali optimálně a od třinácté minuty prohrávali. RT TORAX ale i přesto dokázal do první pauzy stav otočit a do druhé přestávky přidat další dva zásahy. Průběh utkání se tak naprosto shodoval s tím v Písku, které nakonec Porubští prohráli 6:7 po nájezdech. „Ten zápas z Písku jsme měli samozřejmě v hlavách. O pauze jsme si říkali, že 4:1 už tady jednou bylo, a tak jsme poslední třetinu za žádnou cenu nechtěli vypustit a hodlali si v klidu dojít pro vítězství,“ pokračuje ostravský zadák, který od začátku své hokejové kariéry neopustil brány RT TORAX ARENY.

Matěj Štěpán také během letošní sezony poprvé plnil roli kapitána týmu. „S výkony celého týmu jsme naprosto spokojený, a pokud jde o mě, tak určitě to mohlo být někdy lepší. Neustále se ale snažím na sobě pracovat, navíc jsem cítil větší zodpovědnost za celý tým, když jsem byl letos kapitánem,“ popisuje své pocity bezprostředně po posledním utkání této sezony. „Dle mého názoru máme za sebou určitě povedený ročník. I když jsme v Lize juniorů skončili celkově druzí, tak je to velký úspěch. Měli jsme tam sice v jednom měsíci docela výpadek, kdy jsme měli více prohraných zápasů po sobě, ale pak jsme se z toho rychle dostali,“ popisuje ve zkratce průběh uplynulého ročníku porubský bek.

„Do konce sezony už to ale šlapalo náramně, jen škoda těch dvou zápasů v kvalifikaci,“ lituje domácí prohry a promarněného tříbrankového vedení na ledě Písku, které by Ostravanům i přes úvodní porážku zajišťovalo triumf v celé lize. Na větší úspěch si tak mužstvo Štěpána muselo ještě pár dní počkat a ve středu po vítězném finále mohlo pozvednout pohár pro mistra turnaje. „Těch trofejí jsme dostali více. Jedna byla za vítěze základní části, další byl putovní pohár a ten třetí pak za celkového vítěze tohoto turnaje, který nám už zůstane,“ přibližuje kapitán porubského kádru.

Matěji Štěpánovi z této sezony zůstanou v paměti hned dva momenty. „Určitě budu dlouho vzpomínat na domácí utkání s Prostějovem. Za stavu 3:3 jsme v poslední minutě hráli přesilovku pět na tři, kterou jsem poté využil střelou od modré,“ vzpomíná na začátek ledna, kdy trefou v čase 59:03 dokonal famózní obrat a stal se tak hrdinou zápasu. Druhý moment přišel hned o dva dny později, kdy porubská juniorka zamířila na led Uničova.

V 57. minutě vedli Porubští jasně 5:1 a o vítězství je mohl připravit prakticky už jen zázrak. Porubský kapitán dojížděl odraženou střelu uničovského Romana Sázela a místo toho, aby odpálil kotouč do bezpečí, tak se nad utrápeným domácím výběrem smiloval a nekompromisně poslal puk za záda Dominika Sroky. „Na to se také nedá zapomenout. Do dneška si z toho kuriózního vlastňáku děláme s klukama v kabině srandu, ale tak to se prostě někdy stane,“ směje se devatenáctiletý mladík.

Porubské borce nyní čeká zasloužený odpočinek a nad další sezonou zatím nijak nepřemýšlí. „Zatím na letní přípravu nějak nemyslím, spíše se momentálně těším, jak půjdeme s klukama sednout někam v rámci rozlučky. Přípravu na další sezonu tak zatím nějak neřeším,“ uzavírá porubský zadák, na jehož služby se mohou Ostravané těšit i v dalším ročníku.