S manažerem o změnách v kádru

Redakce, 20.06.2005
O s t r a v a - Po úspěšném loňském ročníku zakončeném na osmé pozici se v Sareze chystá spousta změn – trenérských i hráčských. O většině z nich informuje webové stránky klubu manažer HC Sareza Ostrava Zdeněk Dobeš.

Trenéři

„Došlo k trenérské změně na postu hlavního trenéra A-mužstva i asistenta pro sezónu 2005/2006. Přibyl nový člověk, a to pan Josef HALOUZKA, který v loňském roce působil u týmu juniorů. Dosáhl s nimi velmi dobrého výsledku. Skončili 7. v republice. Přešli přes první kolo play-off, kde vypadli s Libercem, kde již byla kvalita znát, neboť tam hrají kluci, kteří pravidelně nastupují za Beroun a naši kluci teprve sbírali zkušenosti. Považujeme toto za úspěch a věříme, že jeho enormní nasazení a pracovitost donese nějaké ovoce u A-týmu. Pan Halouzka, protože vedl mládež a trénuje reprezentaci „17“, což bude muset, bohužel, přenechat někomu jinému, protože vytíženost k A-mužstvu bude mnohem vyšší a nemyslím si, že by jej Svaz nechal dále trénovat „17“. Je to typ člověka, který potřebuje procitnout výše a bere to jako výzvu, dokázat, že to trénování umí a my mu naprosto věříme. Druhým trenérem je pan VLK, který u nás taktéž trénoval, a to v kategorii dorostu. Pan Halouzka si jej sám po vzájemné komunikaci vybral. Věříme, že vytvoří v I. lize slušnou dvojici a výsledky se v Sareze dostaví.“

„Bývalí trenéři nadále pracují v klubu. Pan STRÁNSKÝ se po necelém půlroce vrací k dorostu. Brali jsme to jako záskok po tragické události, jež se nám stala, abychom zde netahali člověka, který by neměl ke klubu takový srdeční vztah. Velmi si ceníme práce pana Stránského, ale myslíme si, že jeho práce bude užitečnější v mládežnických týmech, jako např. u dorostu.

Pan RAMBOUSEK si podal přihlášku na studium A-licence, a tak mu bylo umožněno trénovat jako hlavní trenér 7. a 6. třídy, neboť se mu pro studium více hodí být hlavní trenér, než asistent. Osobně se tomu, myslím, nebránil a vypadal spokojeně.

Nebylo to tak, že bychom je chtěli od A-mužstva odtrhnout, ale uvážili jsme, že pan Stránský je dlouholetý odborník přes mládež a trénoval ve Vítkovicích juniory, u nás juniory a pak dorost, takže má klukům co dát a je to správné rozhodnutí.“

Brankáři

Velkých rošád doznal ostravský celek především na postu brankáře – hokejovou svatyni by měli střežit Michal MAŘÍK, který loni chytal v Havířově, Jakub ČECH a Jakub ŠTĚPÁNEK. Naopak tým po dvou sezónách opouští Robert HAMRLA.

Rozhodnout se pro tuto trojici nebylo snadné, existovaly tři varianty, jak poskládat muže v bráně – dvojice Robert Hamrla / Jakub Štěpánek, Jakub Čech nebo Michal Mařík. Nakonec se tým rozhodl angažovat trojici gólmanů.

„Jakub Čech je gólman, který se ze zámoří vrací s jistou zkušeností. Je mladý, a tak může stále růst a přidávat na svém výkonu a dívat se směrem nahoru na extraligu, takže máme záruku, že to pojme jako velkou výzvu.“

„Michal Mařík byl nabízen ze strany Litvínova směrem k nám. Jedná se o spolupráci s Vítkovicemi, kde Mařík stráví i letní přípravu.“

Obrana

„V nadcházející sezóně nebudeme moci využít služeb našeho nejproduktivnějšího obránce Jakuba GRÓFA. Není to náš hráč, dostali jsme možnost z Karlových Varů ročního působení a ty se nyní dohodly s Ústím nad Labem, kde i hráč projevil zájem hrát za mnohem lukrativnějších podmínek, což je pochopitelné. Ústí má ambice postoupit do extraligy, má vyšší příjmy, nedá se tomu vzdorovat. Lukáš CHMELÍŘ, hráč Vítkovic se do Vítkovic vrací, zřejmě dostane šanci – uvidíme.

David MOCEK u nás končí – dostal lukrativní nabídky z české extraligy – Třince, Českých Budějovic či Znojma a slovenské extraligy – Dukly Trenčína, kde se rozhodl přestoupit. Jde do vyšší soutěže, z hlediska klubu se jedná o obrovskou ztrátu. Je to typ důrazného obránce, který musí být nahrazen.

Michal GRMAN dostal nabídku z Liptovského Mikuláše a navíc je jeho kmenovým hráčem. Odchází i Jan VRTÍK.

Z nových akvizic máme podepsaného Aleše PAZDERU, hráče Mladé Boleslavi, hrajícího v Hradci Králové. Vyšší bek, s dobrými proporcemi, na obránce pravák s tvrdou střelou a hodně si od něj slibujeme.

Z Opavy jsme koupili Lukáše VNENKA a Mojmíra KRAMNÉHO. Přišel k nám Patrik LUŽA, ovšem obratem vyslyšel nabídku Vsetína.“

Dalším příchozím je Jiří MOCEK, který minulou sezónu oblékl také dres Opavy. Naopak jednání s Třincem ohledně příchodu Tomáše HOUDKA i s Plzní ohledně MAZANCE, který loni působil v Ústí, ztroskotala.

„Zůstává Vladimír HOLÍK, na základě dohody se Znojmem o hostování, Jan TESAŘÍK, Milan OVŠÁK, Lukáš BUČEK a do přípravy se posune z juniorky Jindřich KANĚRA. Takže by obrana měla být stejně kvalitní jako loni.“

Útok

Ztrátu v podobě odchodu Radka PROCHÁZKY do Vítkovic a Lukáše DUBY do Vsetína se pokusí zastoupit zkušený Libor POLÁŠEK, který naposledy pomáhal slovenské Dubnici v baráži o extraligu, Daniel BOHÁČ z Opavy, Milan BARANYK, který se z brněnské Komety do týmu po několika letech navrací či Jan HEŘMAN, jenž minulou sezónu strávil především v juniorce Plzně. Návrat ze slovenské extraligy a I. ligy hlásí i Marek BADŽO.

„Z útočníků zůstává Pavel ŠEBESTA, Dalibor SOCHOREK, Michal HOLUŠA. Na další sezónu podepsali také Martin JANEČEK či FILIP ČECH, což by měla být taková kostra týmu. Trenér Halouzka bude využívat služeb Radovana GLASE i Lukáše KLIMKA.“

Marek PAVLAČKA, nestor porubského celku, se rozhoduje mezi zahraničními nabídkami a tou ostravskou. Nabídky jiných celků řeší i Libor GELAČÁK a Patrik VALČÁK.

Ovšem o konečném složení týmu rozhodne až letní příprava, kde budou muset hráči ukázat, co v nich je.