Rychlé branky nám pomohly, říká po divokém vítězství nad Bobry Rudolf Wolf

Adam Bagar, 25.10.2012
Fanoušci, kteří ve středu zavítali na porubský zimák, viděli celkem čtrnáct gólů. Poruba utkání jasně ovládla a až v závěru dovolila soupeři několikrát výsledek zkorigovat na konečných 9:5. Základem úspěchu byl dobrý vstup do zápasu, již po první dvacetiminutovce si domácí vytvořili pohodlný čtyřbrankový náskok. Do listiny střelců se zapsal také zkušený obránce Rudolf Wolf, který měl z trefy velkou radost. "Konečně si mě Luděk Krayzel na chvíli přestane dobírat, že to umím dávat jen do prázdné branky," smál se po zápase. Již v sobotu se tým Tomáše Sršně postaví již potřetí v krátké době Valašskému Meziříčí, tentokrát však na půdě soupeře.

Porubě vyšel náramně vstup do zápasu a dvěma slepenými góly vyhnala z klece Marka Netoličku, jenž měl hlavní podíl na nedávném překvapivém vítězství Bobrů nad Havířovem. „Po utkání v Přerově, které se nám nepovedlo, jsme přesně takový začátek potřebovali“ pochvaloval si zkušený Rudolf Wolf, jenž v letošní sezóně vystřídal své kapitánské céčko za áčko.

„Snad každému celku pomůže, když dá rychlé branky, jimiž navíc donutí soupeřova gólmana odjet z ledu. Když navíc i původní náhradník brzy vytahuje puk ze sítě, pak už klidně může být po zápase“ popisuje porubská dvanáctka všeobecně situaci, která se na porubském ledě odehrála v první tercii a RT TORAX tak odcházel spokojeně do šatny za prakticky rozhodnutého stavu 4:0.

V prostřední periodě navíc Poruba svůj náskok navýšila, na čemž měl nemalou zásluhu i jedenačtyřicetiletý bek, který se zapsal do listiny střelců. „Krásný gól, že?“ smál se Wolf a vzápětí ve stejném duchu pokračoval. „Konečně si mě Luděk Krayzel na chvíli přestane dobírat, že to umím dávat jen do prázdné branky.“

Porubští nakonec zvítězili poněkud divoce 9:5, když v závěru dovolili soupeři několikrát skórovat. „Je to určitě krásný a netradiční výsledek.“ Již v sobotu čeká svěřence trenéra Tomáše Sršně odveta na Valašsku. „Musíme výsledek potvrdit i na ledě soupeře“ dodal odhodlaně na závěr svého krátkého povídání.

Rudolf Wolf navyšuje porubské vedení již na 5:0.