Reparát na generálku již ve čtvrtek, dorazí slovenská Považská Bystrica

René Chyla, 06.09.2017
Porubští hokejisté před startem ligy znovu vyjedou na led. Vedení klubu se na poslední chvíli podařilo dohodnout další přátelské utkání, v němž HC RT TORAX přivítá prvoligový celek ze Slovenska Považskou Bystrici. Reparát generálky startuje ve čtvrtek 7. září v 18:00 hodin na hlavní ledové ploše RT TORAX ARENY.

HC RT TORAX sice v původní generálce prohrál s Havířovem po napínavém závěru 4:6, nyní však může svou reputaci napravit, když do Ostravy dorazí Považská Bystrica. Šance na úspěch jsou ze všech přípravných zápasů zřejmě nejvyšší, jelikož slovenský klub z Považské Bystrice hraje u našich východních sousedů druhou nejvyšší soutěž, a dokonce ani tam nepatří mezi ty nejlepší, ba naopak. V desetičlenné skupině obsadila Považská Bystrica v loňské sezoně osmé místo, za sebou nechala již jen B-tým slovenského Martina a reprezentační dvacítku, která však odehrála pouze devět zápasů.

Kdyby však slovenská dvacítka odehrála všechny zápasy jako ostatní celky a z každé části soutěže by vytěžila stejný počet bodů jako při odehrání první části, s jistotou by zřejmě přeskočila i Považskou Bystrici. Ostatní týmy tedy ve slovenské první lize odehrály celkem 49 utkání a Považská Bystrica jich prohrála neuvěřitelných osmatřicet, když inkasovala celkem 218 branek, což je více než čtyři góly na jediné utkání. Překvapením tak nebylo, když porubský čtvrteční soupeř vypadl s prvním Prešovem ve čtvrtfinále 0:3 na zápasy, přičemž dokázal sám skórovat pouze jedinkrát.

Považská Bystrica však nezažila bídnou sezonu pouze loni, podobný scénář se totiž odehrává téměř každým rokem, sestup se ale tomuto týmu vždy vyhnul, a tak bude slovenský celek působit ve druhé nejvyšší soutěži již sedmnáctým rokem v řadě. Největšího úspěchu dosáhla Považská Bystrica v letech 2006 až 2008, když hned v prvně zmíněném roce prošli hráči tohoto týmu až do semifinále. Následovaly dvě vyřazení ve čtvrtfinále, od té doby má ale Považská Bystrica spíše záchranářské starosti a již několikrát se musel klub zachraňovat až v playout. Známější jména v tomto týmu budete hledat asi těžko, v úspěšné tříleté éře v letech 2006 až 2008 však dres tohoto týmu oblékal porubským fanouškům známý David Mocek, současný generální manažer havířovského klubu Patrik Rimmel či hráč extraligové Sparty Praha Juraj Mikúš.

Bude čtvrteční zápas připomínat svižnější trénink, nebo Považská Bystrica zaskočí jasného favorita a šokuje ostravskou halu?

10. přípravný zápas, generálka na ligu
HC RT TORAX PORUBA 2011 vs. HK95 POVAŽSKÁ BYSTRICA
čtvrtek, 7. září 2017, 18:00 hod.
RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba

Vstupné: 30 Kč

Přidejte se na facebookovou událost zde

Poslední utkání obou mužstev

PORUBAPOV.BYSTRICA
HavířovP – 4:6 PrešovP – 0:6
VítkoviceP – 0:8 PrešovP – 1:6
ŠumperkV – 7:4 PrešovP – 0:3
OpoleV – 5:3 TrnavaP – 2:4
ŠumperkV – 3:0 PrešovV – 5:4

Top hráči porubského mužstva

GAB
1.Vladimír Luka #695712
2.Tomáš Káňa #98311
3.Jiří Zdeněk #24257
4.Josef Fojtík #10606
5.David Zachar #78235

Věděli jste, že ...?

Dočkáme se překonání podobného výsledku?

foto: Lukáš Bajgar