RT TORAX zajíždí k místnímu derby do Karviné. Nové trenérské trio vyhlíží vítězství!

René Chyla, 08.11.2014
Poruba se po dvou porážkách v řadě bude chtít opět zvednout a vrátit se tak na vítěznou vlnu. Největší příležitost bude mít již v sobotu, kdy se Porubští představí na ledě Karviné. Hosté ovšem nesmí nechat nic náhodě a musejí makat od první do poslední minuty. Tým Karviné se sice krčí až na samotném dně druholigové tabulky, ovšem o síle tohoto týmu se mohla Poruba přesvědčit už doma ve 4. kole. Domácí tým prohrával po dvou třetinách už 0:3, ale oklepal se a nakonec urval dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Utkání mezi posledním a aktuálně druhým týmem tabulky začíná na Zimním stadionu v Karviné v sobotu 8. listopadu již od 15:30. Připraven bude samozřejmě i textový online přenos!

Karviná sice pravidelně boduje v každém druhém utkání, na domácí půdě pak ale vyhrála jen jednou, kdy přetlačila v zápase posledních Frýdek-Místek. Domácí se tak jistě budou snažit uhájit svou tvrz a zaskočit tak RT TORAX podruhé v sezoně.

Domácí se mohou v případě výhry posunout na deváté místo, ovšem Porubští, aby si aspoň udrželi svou druhou příčku, musejí vyhrát. Tříbodová výhra by pak znamenala katapult do čela tabulky, neboť Vsetín má kvůli odhlášení Orlové ze soutěže v tomto kole volno.

Derby 15. kola bude řídit hlavní rozhodčí Zbyněk Kubičík z Nového Jičína, na čarách mu budou vypomáhat Jaroslav Štěpán taktéž z Nového Jičína a Zbyněk Novák z Rožnova pod Radhoštěm.