RT TORAX v Kazachstánu. Minimálně osm hráčů Poruby oblékne reprezentační dres

René Chyla, 20.01.2017
Almaty, Kazachstán, střední Asie. Nejlidnatější město nejrozlehlejšího vnitrozemského státu na světě, ale také dějiště Zimní světové univerziády pro rok 2017. Klub HC RT TORAX Poruba 2011 se může chlubit suverénně nejrozsáhlejší nominací svých hráčů v kategorii mužského ledního hokeje. Český reprezentační dres tak oblékne minimálně šest porubských hokejistů, za Slovensko nastoupí další dva.

Lední hokej, curling, krasobruslení, short track, rychlobruslení, ale i alpské lyžování, freeskiing, biatlon, severská kombinace, snowboarding nebo skoky a běh na lyžích. To vše nabídne XXVIII. Zimní univerziáda konaná od 29. ledna do 8. února 2017 v kazašském městě Almaty.

Čeští hokejisté se střetnou na letošní univerziádě ve skupině se Švédy, Čínou, ale také domácím Kazachstánem, na něhož příliš dobré vzpomínky ale nemají. Čeští reprezentanti totiž před dvěma lety právě letošnímu pořádajícímu týmu podlehli v semifinále, když sice vyslali více než trojnásobek střel, nicméně bez gólového efektu a porážka 1:2 jim tak zavřela brány do vytouženého finále.

Realizační týmy
ČESKO SLOVENSKO
Manažer:Miloš Fiala Róbert Pukalovič
Trenér:Jaroslav Liška Andrej Výboh
Asistent trenéra:Radek Hlavatý, Jakub Havel Lukáš Opáth
Lékař:Pavel Horovič Stanislav Beli
Kustod/masér:Jiří Stejskal Rastislav Ladecký

Nominace České republiky

HRÁČI: Jan Müller (HC Slavia Praha), František Matula (Rytíři Kladno), Jan Berger, Mikuláš Zbořil (oba HC ZUBR Přerov), Michal Gutwald (MsHK Žilina), Dominik Kafka, Marek Bail, David Zachar, David Ballner, Marek Kaluža, Marek Smrčka (všichni HC RT TORAX Poruba 2011), Josef Novák, Jan Sedlák (oba HC Technika Brno), Jaroslav Brázdil (NED Nymburk), Jakub Kadlec (SHK Hodonín), Ondřej Krpata (TJ HC Řisuty), Filip Švaříček, Dominik Šteiner (oba HC Kobra Praha), Tomáš Šťastný, Dominik Novák (oba HC Stadion Vrchlabí), Daniel Arnošt (HC Gjovik Hockey), Petr Hučko (HC HERNING), Mikuláš Bícha (HC Mont Blanc Yetis)

NÁHRADNÍCI: Jan Bárta, Michal Michal, Petr Spáčil (všichni HC Motor České Budějovice), Michal Brzobohatý (HC Technika Brno), Filip Matějka (HC Moravské Budějovice 2005), Lukáš Bureš (SKLH Žďár nad Sázavou), Jakub Gelnar, Andreas Kubáň (oba HC RT TORAX Poruba 2011), Jiří Běhal (HC ZUBR Přerov), David Polesný (SHK Hodonín)

Nominace Slovenska

HRÁČI: Samuel Ivanič (HC 05 Bánská Bystrica), Tomáš Török (HC 07 Detva), Radoslav Gábor (HC 07 Detva/HKM Rimavská Sobota), Ivan Brezniak (MHk 32 Liptovský Mikuláš/HK Dukla Michalovce), Michal Kabáč (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Edmund Piačka (HK Nitra), Andrej Sucharda (HC Nové Zámky), Tomáš Hluch (ŠHK 37 Piešťany/HK Skalica), Ján Zlocha (HK 95 Považská Bystrica), Samuel Košút (MHKM Skalica), Juraj Halo (HC Topolčany/HK Nitra), Boris Sádecký (HK Dukla Trenčín/HC Slovan Bratislava), Ivan Jakubík (HKM Zvolen/HC 07 Detva), Peter Bustin (HC Technika Brno), Martin Indrych, Adam Kasanický, Denis Nociar (všichni UMB Bánská Bystrica), Jakub Loydl (Diplomats Pressburg), Nikolas Ketner (Paneuropa Kings), Peter Púter, Jozef Tomčák (oba HC RT TORAX Poruba 2011), Michal Pichnarčík (HC Ertis Pavlodar), Peter Gápa (Asele IK), Martin Uhnák (Danbary Titans)

NÁHRADNÍCI: Kristián Kučera (HK Skalica), René Štrauch (HK Spišská Nová Ves), Martin Kalináč (HC Topolčany), Peter Kopecký, Filip Mlynčár (oba Paneuropa Kings)

Zápasy porubských hráčů

28.1. 12:30Slovenskovs.Velká Británie
30.1. 16:00Švédskovs.Česko
31.1. 16:00Slovenskovs.USA
1.2. 19:30Českovs.Čína
3.2. 12:00Kanadavs.Slovensko
3.2. 19:00Českovs.Kazachstán
Čtvrtfinále jsou na programu 4. a 5. února, semifinále 7. února a finále s utkáním o bronz pak 8. února.
Časy jsou místní, pro přepočet na Středoevropský čas je nutno odečíst 5 hodin.

Atletická vesnice

Atletická vesnice, která bude otevřena již pět dní před samotným zahájením celé univerziády, se rozkládá téměř na pětadvaceti hektarech a pojme až 5 000 sportovců z 50 zemí světa. Skládá se ze čtrnácti budov a třech bloků, které jsou symbolicky rozmístěny do tvaru písmene U (Univerziáda).

Halyk Arena

Hlavní arénou pro lední hokej mužů bude Halyk Arena, která se nachází zhruba 18,5 km od atletické vesnice. Hokejové zápasy může v aréně sledovat až 3 000 diváků. Ta byla postavena s perspektivou možného dalšího využití po Univerziádě a navržena tak, aby ji bylo možno využít pro volejbalové, basketbalové či futsalové hřiště.