Puk mi přistál na hokejce, září tříbodový Jan Dufek

Lukáš Bajgar, 05.01.2019
Dvaačtyřicáté kolo Chance ligy svedlo potřetí Slavii Praha s HC RT TORAX, zatímco domácí okupovali osmou příčku, museli hosté z Poruby zabrat, aby nenarostla ztráta na vyřazovací boje už na šestnáct bodů. Cesta za vítězstvím porubských hráčů se začala již v desáté vteřině utkání, kdy se nečekaně prosadil Jan Dufek, hrdina sobotního utkání.

HC RT TORAX Poruba 2011 po smolné domácí porážce s Duklou Jihlava zajížděla na led mírně favorizované Slavie Praha s cílem nenavýšit bodovou ztrátu na playoff, nejlépe ji snížit. Pod vedením staronového trenéra Miloše Holaně začala cesta za vítězstvím velice záhy po úvodním vhazování, diváci sotva dosedli na svá místa a domácí kasař Růžička po velké minele lovil puk zpoza svých zad poprvé. „Růža mi to dal na zlatém podnosu , líčí talentovaný forvard Jan Dufek, jak ke štěstí přišel, „napadali jsme a jejich gólman chtěl rozehrát, já jsem akorát přečetl, kam by to mohl hrát a puk mi přistál na hokejce. Pak už to bylo lehké.“

A jak se rodilo vítězství 5:4 na ledě sešívaných? „Jsme určitě rádi, že jsme to na Slavii zvládli,“ těší jedenadvacetiletého útočníka z brněnské líhně. „Nastalo pár změn, tak doufám, že nám to pomůže, abychom vyhrávali.“ Nové koště dobře mete, říká staré pořekadlo, a nejinak tomu bylo i v sobotu, kdy se kormidla u týmu ujal Miloš Holaň. A zápas pravdy o playoff jistě musel svazovat ruce nejen samotným hráčům… „Do každého zápasu se jde s tím, že vyhrajeme. Určitě chceme hrát v tabulce výše, ale tlak by vám pouze svazoval ruce,“ hodnotí Jan Dufek a pokračuje, „máme nové trenéry a ti nás uklidňovali, ať nejsme nervózní a ať hrajeme svou hru. Myslím, že se nám to podařilo.“

Radost z vítězství měli všichni, tedy vyjma domácích. „Změn zatím moc nenastalo,“ odpovídá na dotaz, nakolik se již projevila práce nových trenérů, „měli jsme jeden společný trénink, tak nebyl čas. Hrajeme skoro obden, je těžké překopat celý systém hry za jeden trénink, který mezi zápasy máme. Určitě nějaké změny nastanou a doufám, že nám pomůžou vyhrávat.“ Samotný útočník zazářil v zápase třemi body za jeden gól a dvě asistence, jak se hraje po boku takových zkušených harcovníků, jakými Jan Káňa a Petr Kanko zajisté jsou? „Oba jsou to zkušení borci, kteří už to hrají dlouho. Jsem rád, že se od nich můžu cokoliv naučit,“ ukončuje své povídání po vyhraném utkání mladík, který si už letos v dresu Poruby připsal sedmnáct kanadských bodů.