První měsíc roku u starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 10.02.2020
Leden byl pro hráče 9. třídy úspěšný. Všechny své čtyři zápasy odehráli na hřišti soupeřů a celkově získali dvě vítězství a jednu remízu. Hráči 8. třídy zvládli v průběhu ledna první tři utkání finálové skupiny, do které se probojovali s koncem loňského roku.

Devátá třída (Liga starších žáků A) zahájila rok 2020 na ledě Mladých draků v Šumperku. Obě předchozí vzájemná utkání Poruba rozdílem jednoho gólu prohrála. Do utkání vstoupili aktivněji hosté a v 6. minutě se dostali do vedení. Domácí Šumperk na branku dokázal rychle reagovat a stav utkání srovnat. První třetina skončila smírně 3:3. Ve druhé třetině se dvěma góly dostali do vedení domácí a porubští hráči měli zbývajících dvacet minut na korekci zápasu. Ta se jim povedla hned dvěma góly v 41. minutě. Do zbytku utkání již ani jedno mužstvo neskórovalo a Poruba si tak ze Šumperku odvezla za výsledek 5:5 jeden bod do průběžné tabulky.

11. ledna vyrazili svěřenci Karla Suchánka na led třineckých Ocelářů. Utkání se neslo v duchu řady přesilových her, celkem bylo uděleno dvacet dva trestných minut. Porubští hráči drželi se svým soupeřem krok v 1. třetině, která skončila smírně 1:1. V dalších částech hry skóroval pouze Třinec a vyhrál celkově 4:1.

Chuť z prohraného zápasu si hráči HC RT TORAX spravili hned následující den, kdy vycestovali na led Frýdku-Místku. Obě předchozí vzájemná utkání Poruba výrazně vyhrála, a i z tohoto utkání si odvezla vítězství. Góly hostů padaly v 1. a 3. třetině, shodně po třech. Frýdek-Místek dokázal skórovat pouze 3krát, a tak porubští hráči zvítězili celkově 6:3. V utkání se třemi brankami dvěma asistencemi blýskl Jakub Szcześniak.

Poslední lednový víkend a další venkovní utkání se odehrálo tentokráte na ledě AZ Havířov. Do utkání sice lépe vstoupili domácí, ale potom se již rozstříleli a zvyšovali skóre pouze porubští hráči. Celkově vstřelili čtyři branky a odjeli tak zpět domů s vítězstvím 4:1.

Hráči osmé třídy (Liga starších žáků B) zahájili v lednu finálovou skupinu své soutěže. Úvodní kolo na ledě Opavy bylo odloženo, a tak první zápas odehráli svěřenci Jakuba Voznici až v polovině ledna na ledě poměrně vzdáleného Uničova. Se soupeřem si v letošním roce měřili síly poprvé, výsledek zápasu rozhodla hned úvodní třetina. V té 4krát skóroval soupeř, a když v polovině zápasu přidal Uničov pátou branku, vypadalo utkání rozhodnuté. Hráči Poruby nepříznivý vývoj začali otáčet, ale do konce utkání stihli vstřelit pouze tři branky. Celkově tak prohráli 5:3.

22. ledna vyrazili hráči do Opavy k dohrávce odloženého utkání 1. kola. V utkání se mnohem více vylučovalo, než střílelo. I četné početní výhody zůstávaly ale nevyužity. Celkově padly pouze čtyři branky, po dvou na obou stranách. Utkání tedy končilo smírně 2:2.

25. leden patřil venkovnímu utkání na ledě HC Olomouc. Soupeř byl pro hráče Poruby nad jeho síly, čestný gól vstřelil v 40. minutě Petr Sobol. Celkově hráči HC RT TORAX prohráli 5:1 a v polovině března budou mít šanci porážku Kohoutům z Olomouce oplatit.