První čtvrtinu zakončí Sareza doma s Jihlavou

Jan Škarpa, 10.10.2005
Na ostravský led zavítá již tuto středu jeden z nejúspěšnějších klubů historie, HC Dukla Jihlava. Dvanáctinásobný československý mistr po roce v elitní soutěži opět svádí boje v druhé nejvyšší soutěži a nevede si vůbec zle. Jihlava je nyní v tabulce na třetím místě a tak budeme svědky zápasu čtvrté Sarezy s třetí Jihlavou. Utkání začíná ve středu 12.10.2005 v 17:00.

Když se v sezóně 2003-2004 na Horáckém zimním stadionu slavil postup do extraligy na úkor Českých Budějovic, nečekali fanoušci Jihlavy, že se po roce se svým sokem opět setkají. Jihočeši posílení hráči z NHL neměli s Duklou mnoho potíží a vyhráli v pěti zápasech. Jihlava tedy zvítězila pouze v jednom utkání a to na záchranu v elitní soutěži nestačilo.

Kádr opustilo mnoho hráčů, kteří byli v klubu na hostování, odešli brankáři Hronek s Masalskisem, do svých klubů se vrátili i Lubina s Jelínkem. S prvoligovou Jihlavou se nyní v první lize potkávají ústecký Klimt či brněnský Lukáš Říha. Obranné řady Dukly opustili např. Ficenc, Devečka, či Buzek. Za zmínku také stojí odchod Aleše Padělka do Plzně. Odchody Jihlava kompenzuje návraty z hostování např. u Dubna, Lupače nebo Vladimíra Říhy. Na hostování tým získal Dušátka s Dobrovolným, velkou posilou je příchod Hodka z Ústí n. Labem, který nyní vede kanadské bodování týmu.

Do letošního ročníku vstoupil tým pod vedením trenéra Chalupy vcelku úspěšně a po dvanácti kolech okupuje třetí pozici s 23 body. Body sbírá tým z Vysočiny rovnoměrně, na třináct domácích bodů navázala Dukla deseti z ledů soupeřů. Jihlavě je oporou v bráně Suchan, který nastoupil ve všech střetnutích. Nejproduktivnějším obráncem je Malena s jedním gólem a pěti asistencemi. V útoku se nejvíce prosazují Hodek (5+8) a Bakus (4+8).

V minulém kole nastoupila Jihlava doma proti Mladé Boleslavi a se svým soupeřem pouze remizovala 1:1. Jediný gól domácích zaznamenal Bakus po příhře Hodka. V zápase šlo na Suchana 32 střel, jen jedna z nich prošla za jeho záda. Sareza se představila na půdě nováčka z Jindřichova Hradce a již v 6. minutě vedla po gólech Boháče a Badža 2:0. Domácí se ale nevzdali a dokázali vyrovnat, jednu z branek si připsal Valčák, kterého jsme v minulém ročníku vídávali v dresu Sarezy. O vítězství Sarezy v prodloužení a zisku dvou bodů rozhodl v 63. minutě Baranyk.

Pravděpodobné sestavy:

HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Šebesta, Sochorek, Janeček, Polák, Boháč, Heřman, Baranyk, Holuša, Polášek, Mleko, Badžo, Gelačák.

HC Dukla Jihlava: Suchan - Šmarda, Malena, Staněk P., Duben, Dobrovolný, Rýgl - Rytnauer, Bakus, Hodek - Říha, Hlouch, Čachotský - Lazorišák, Havel, Fiedler - Polák, Altrichter.