Proti Vítkovicím, ale i proti Kazachům, tak zní příprava Poruby

Lukáš Bajgar, 05.06.2017
HC RT TORAX Poruba 2011 pilně trénuje na další ročník, a zatímco v minulých letech bylo jistotou, že na ročník druholigový, přináší letošní jaro novinku. Nastoupí Porubští do polské PHL, nebo nenastoupí? Hlasy nejen polských fanoušků si účast ostravského celku v polské extralize přejí a i samotné hráče by účast v soutěži motivovala podávat precizní výkony. K tomu všemu je ale potřeba řádné přípravy a ta by měla být opět velice kvalitní!

Porubský celek tráví pět dní v týdnu tréninkovými jednotkami jak na souši, tak na ledě. Trenérské duo Sršeň - Flašar nenechává nic náhodě, do letní přípravy zapojilo širší kádr a pevně doufá, že následující sezónu nejen oni uvidí nejsilnější možnou Porubu také na ledě. "Kádr se teprve formuje a nelze zcela určitě říci finální podobu týmu," přibližuje Pavel Hinner. "Jisté je, že veškerá snaha míří za účastí v polské nejvyšší soutěži a tomu i odpovídá náročná příprava všech kluků." Krom tradičních jmen se s týmem připravuje také ostrostřelec Vladimír Luka, talentovaný Samuel Ollender, zkušený Jiří Zdeněk, defenzivní štít Michael Janota či kasař Hynek Kudela. O své místo se ale musí každý z nich jednotlivě poprat a je předčasné předjímat zápasové rozestavení.

"Letošní léto opět oživí tradiční pohár RT TORAX," přibližuje zápasovou přípravu generální manažer Pavel Hinner, "ale soupeře zatím ponecháme v tajnosti. Diváci se určitě mají nač těšit! Mimo jiné se opět setkáme s partnerskými Vítkovicemi, s kazašskou Karagandou, která hraje VHL, a dalšími zajímavými soupeři."

Přípravná utkání HC RT TORAX Poruba 2011

4. 8. HC RT TORAX Poruba 2011 - HC ZUBR Přerov 17:30