Projekt Legenda legendám: Porubští vzdají hold hrající ikoně z NHL, Romanu Polákovi

Lukáš Bajgar, 09.01.2020
Projekt Legenda pomáhá spojil české kluby poprvé už v sezoně 2016-2017, kdy celky nastupovaly s Ivanem Hlinkou na hrudi. Letos jde projekt ještě o krok dál a jednotlivé kluby budou připomínat své vlastní velké legendy. HC RT TORAX Poruba 2011 vzdá hold obránci kanadskoamerické NHL, odchovanci porubského hokeje, Romanu Polákovi.

HC RT TORAX Poruba 2011 se poprvé připojí do projektu Legenda legendám, která vzdává hold či dává připomenout ikonickým hráčům jednotlivých celků. Zatímco spousta klubů vzpomíná na zesnulé, případně již dávno nehrající hráče ze svých řad, vzdává porubský hokej hold velikému porubskému srdcaři, bývalému reprezentantovi české reprezentace a především pak tvrdému bojovníkovi v řadách NHL, Romanu Polákovi.

Roman Polák se narodil 28. dubna 1986 a své první kroky na ledě okusil právě v Porubě, jejíž barvy hájil do svých juniorských let. Silovou postavu však nemohly přehlédnout Vítkovice, kam se logicky přesunul a kde nastartoval svou bohatou dráhu velkého – mužského – hokeje. Mezitím ještě posbíral dvě bronzové medaile z MS U18 a U20, a nic nebránilo přesunu za Oceán.

V NHL si získal reputaci tvrdého chlapáka, svou kariéru spojil převážně s celkem St. Louis Blues, poslední dvě sezóny působí již v Dallas Stars.

V létě 2019 několikrát vyslovil své přání, možná sen, ukončit svou bohatou kariéru právě v dresu Poruby! „A teď je v Porubě zase první liga, tak jsem si říkal, že bych do toho šel už s tím, aby mě hokej jen bavil. Neměl bych žádný stres. Nebylo by špatné se tam vrátit na sezonu a jednou to tam ukončit,“ uvedl Roman Polák pro Moravskoslezský Deník.

Prvoligoví hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 nastoupí k ligovému utkání ve speciálních dresech, které budou následně draženy ku prospěchu Nadačního fondu Ivana Hlinky. O termínu utkání bude klub včas informovat.

Návrh dresů

O projektu Legenda legendám

Projekt má dva primární cíle. Zaprvé vzpomenout na naše legendární hokejisty, vzdát jim hold a vyzdvihnout jejich výjimečnost. Zadruhé některým z nich nabídnout pomocnou ruku prostřednictvím Nadačního fondu Ivana Hlinky, na který poputuje výtěžek z dražby hraných dresů.

Spojitost mezi projektem Legenda legendám a fondem je detailně probrán s jeho předsedkyní Liběnou Hlinkovou (rozhovor si můžete přečíst zde) a také s ředitelkou společnosti BPA Janou Obermajerovou (rozhovor k přečtení na následujícím odkazu).

Projekt má také své vlastní webové stránky www.legendapomaha.cz a facebookový profil.