Prohra v Nitře? Došly síly, líčí Samuel Ollender

Pavlína Vítková, 20.11.2019

Porubská cesta Visegrádským pohárem skončila. Ostravané prohráli v Nitře 0:1 a do finále se tudíž nepodívají. „Kdybychom využili šance, mohlo to dopadnout jinak,“ říká útočník Samuel Ollender.

Jak byste zhodnotil utkání proti Nitře?

„Myslím si, že jsme do něj vstoupili dobře. Na to, že jsme přijeli s omlazeným kádrem, bez starších hráčů… A kdybychom využili šance, mohlo to dopadnout úplně jinak.“

Vy za Porubu nenastupujete pravidelně a teď jste naskočil rovnou do takto náročného zápasu. Je to rozdíl oproti utkáním, na která jste zvyklý?

„Určitě je. Bylo to o hodně rychlejší, silovější a ve všech aspektech lepší. Stoprocentně.“

Jak vám takový styl hokeje vyhovuje?

„Je to pro člověka větší motivace než hrát druhou ligu. Určitě se více kousnete a předvedete lepší výkon.“

Jaké vůbec byly předzápasové ambice?

„Nejeli jsme to odevzdat, ani to odehrát jen aby se neřeklo. Chtěli jsme podat co nejlepší výkon.“

Měl jste několik šancí. Proč to nevyšlo?

„To asi úplně nedokážu říct. Jejich gólman zachytal dobře, navíc jsme nedali tutové šance. Proto jsme prohráli.“

Od poloviny zápasu jste hráli jen v sedmi útočnících. Šlo to poznat?

„Určitě šlo. Někteří hráli jen na dvě pětky. Různě jsme se točili. A myslím si, že došly síly. Hrát jen na tři proti takovému týmu je dost záhul.“

Co chybělo k výhře?

„Rozhodně proměňování šancí. Kdybychom je proměnili, vyhráli jsme. Určitě jsme jich měli víc.“

A co se stalo Tomáši Gřešovi?

„Pořádně jsem to neviděl. Ale když jsem se s ním bavil, říkal, že se chtěl zapřít, přikrčil se a ramenem narazil na mantinel.“