Přestříleli jsme je a nedali jsme gól. To je celé, vysvětluje Lukáš Vnenk

Lukáš Bajgar, 13.02.2006
Sareza Ostrava domácí porážkou 1:2 s Horáckou Slavií Třebíč a současnou výhrou Olomouce na půdě Komety Brno může jen na zavřené brány play-off pohlížet s povzdechem. Nenaplnila tak své předsezónní ambice. Pro Ostravu nešťastné utkání hodnotili trenéři Josef Halouzka s protějškem Josefem Horešovským v době, kdy ještě nebylo nic zpečetěno. Lukáš Vnenk se v dresu Sarezy prvně trefil do černého a na 32 vteřin pootevřel brány play-off. Druhý bek - Dalibor Kubala hraje v základu již od utkání v Hradci Králové, na svém kontě má již jednu vstřelenou branku a tři kladné body v +/- bodování.

„Dnešní zápas se nám velice nepovedl, protože jsme byli pod takovým tlakem, neboť jsme věděli, že pokud dnes nevyhrajeme, je osmička v relaci snů, že už to asi těžko můžeme uhrát. Čeká nás ještě Boleslav a to bude těžký soupeř. Bohužel zase máme zraněné - zranil se nám Polášek a Oliverius je nemocný. Takže jsem musel postavit juniory, abychom hráli na čtyři pětky a abychom vydrželi do konce. Ale i když jsme stáhli hru na tři pětky, nebyli jsme schopní dát gól,“ hodnotí trenér Josef Halouzka nepříznivé faktory, jež Sareze v boji o play-off uškodily. „První třetinu jsme ještě hráli slušně, trošku nás položilo, že jsme dostali hned do minuty gól na 1:1, šli jsme trochu dolů, ale ve druhé třetině jsme hráli už velmi špatně a hra se nám vůbec nedařila. Nutili jsme hráče, ať vše střílí na branku, ať chodí před branku a ať se snažíme dostat soupeře pod tlak, což se nám ve třetí třetině částečně povedlo, ale bohužel na jeden gól se doma nevyhrává,“ zhodnotil průběh utkání. Do utkání nastoupila Sareza s řadou juniorů: „Když počítáme všechny juniory, bylo jich sedm. Splnili si své – gól nedostali. Petr Janečka se nám dnes zranil a s tím se trápíme celou sezónu, prakticky každý zápas se nám někdo zraní. Hokej je takový, je to tvrdý sport a bohužel ta zranění k němu patří. Na juniorech je vidět, že se musí pomalu zapracovávat do mužstva a že to nejde najednou. Nemáme tady takové juniory, kteří by naskočili do I. ligy a hned hráli jak z partesu. Takových je strašně málo v celé republice.“ Již v minulém klání nastoupila Ostrava namísto červené varianty dresů v modré, byl toto tah, který měl přinést štěstí? „To určitě, chtěli jsme vyhrát, vyměnili jsme dresy, ale je vidět, že to není v dresech. Není to v ničem jiném, rozhoduje se jen na ledě.“

Junior Sarezy Dalibor Kubala naskočil do rozjeté sezóny a první zápasy dokonce v první obranné linii. Proti Třebíči hrál po boku Milana Ovšáka. „Hrál jsem v obraně s Ovsem, podržel mě, v klidu si rozumíme.“ Sareza hrála víceméně existenční zápas, byly nějaké zvláštní pokyny? „Trenér nám říkal, že máme hrát jako bychom mohli postoupit do play-off a že do toho máme dát všechno.“ Kubala přispěchal zprvu do juniorky pomáhat v záchraně, nyní je díky svým vyrovnaným výkonům v Áčku, počítal s tím? „Ne, já jsem přišel, abychom zachránili juniorku a s tím, že budu hrát za chlapy rozhodně ne.“

Až 49. kolo přineslo Lukáši Vnenkovi první střelecký úspěch v dresu Sarezy, jaký byl gól z jeho pohledu? „Badžik vyhrál bully, krásně, kluci to zablokovali a já jsem dostal puk na modré, sjel jsem si trošku dolů a střílel jsem to do brány,“ usmívá se střelec, kterému nevadilo, že musel redakci popisovat gól hned třikrát. Ale ani tato branka neodvrátila porážku, jak viděl utkání sám hráč? „Prohráli jsme. Přestříleli jsme je a nedali jsme gól. To je celé,“vysvětluje.

Trenér Třebíče Josef Horešovský zhodnotil zápas s úsměvem na rtech: „Utkání bylo velmi slušné úrovně. Hra měla spád. My jsme měli úseky, kdy jsme vlastními chybami, nepřesnostmi v rozehrávce či zbytečnými ztrátami kotouče pouštěli soupeře trochu do hry. Ale přestáli jsme to bez úhony. A nakonec jsme utkání dotáhli, i když soupeř v závěru tlačil, k dobrému konci.“ Horácká Slavia se definitivně zachránila v I. lize již v předešlém zápase, mělo toto na vývoji utkání vliv? „Poté, co jsme se dostali z hrozby baráže, se nám hraje a dýchá volněji. Chtěli bychom ještě zkusit, v rámci možností, třeba už je to jenom teorie, se dostat o jeden stupínek výš. Pro nás to utkání mělo význam a samozřejmě získané 3 body mají velký význam,“ dodává.