Přerušení nám spíše pomohlo, konstatoval Radek Masný

Vladimír Vronka, 21.10.2007
Hokejisté Sarezy Ostrava předvedli v Olomouci v sobotním utkání o 2. příčku parádní výkon, po brankách Libora Gelačáka, Radovana Glase a Daniela Boháče vedli krátce po polovině utkání o tři branky. Ač se to již nezdálo pravděpodobné, dokázali domácí v rozmezí 51. až 53. minuty srovnat skóre a v následném prodloužení dotáhnout zápas do vítězného konce. Trenér Jan Vavrečka byl s bodem nakonec spokojen, ale stejně jako Radku Masnému mu vzhledem k průběhu utkání bylo „ztráty“ tří bodů určitě líto.

Sareza Ostrava zajížděla v posledním kole první poloviny soubojů v rámci Moravy na led druhé Olomouce. Trenér Jan Vavrečka měl po zápase určitě o čem přemýšlet, neboť jeho svěřenci vedli deset minut před koncem třígólovým rozdílem, ale nakonec se z výhry 4:3 v prodloužení radovala Olomouc. „Soupeř bojoval do poslední minuty, odehrál skvěle konec utkání. My jsme měli dvou minutový výpadek, kdy Olomouc vstřelila tři branky. Těžko se to hodnotí, ale klukům děkuji za bod, bod z Olomouce je dobrý, ale mohli jsme mít tři. Je třeba se poučit ze tří minut v třetí třetině,“ naznačil ostravský lodivod, že všechno špatné může být pro něco dobré. Jestli obdrží gólman více rychlých branek v krátkém sledu, sáhne obvykle trenér či sám brankář k výměně na tomto postě. Jan Vavrečka se ale muže v masce jednoznačně zastal: „Všechny tři branky vyústily z tlaku soupeře, první přesilovka je nastartovala. Určitě jsem nad výměnou nepřemýšlel.“ Na tiskové konferenci si na výkon sudího Hribíka stěžovali nejen přítomní novináři, ale také trenéři obou týmů - buď nadměrně vylučoval, nebo nechával naopak píšťalku mlčet, čímž do utkání vnášel nervozitu a rozdmýchával emoce. Po jednom z vyloučení se o ledovou plochu rozbila skleněná láhev, poté musela na led vyjet rolba a hra se na dlouho přerušila. „Fanoušci, a ti co utkání rozhodovali, ovlivnili průběh utkání. Máme několik tržných ran a šití, ale prakticky bez potrestání,“ říká ostravský kouč o souboji o druhé místo. „Sareza je spokojena, v první části jsme mohli mít o tři, čtyři body více, ale to k hokeji patří,“ těší se z umístění svého týmu po odehrané dalo by se říci jedné třetině soutěže.

V bráně Sarezy se poprvé představil Radek Masný. Souboj o druhé místo určitě vypadal jinak z brány. „Máme bod, můžeme být částečně spokojeni, i když podle průběhu utkání jsme měli získat spíše tři. Už mám něco za sebou, takže jsem nebyl nervózní,“ prohlásil na adresu případné nervozity, která by mu mohla svazovat lapačku, vyrážečku či betony. Radek v utkání pochytal mnoho střel soupeře, když puk vyrazil, pomohla obrana. V pro Sarezu nešťastných třech minutách však nechali hráči ostravského gólmana napospas atakům soupeře. „Za stavu 0:3, když chybělo do konce deset minut, jsme nezvládli tři minuty a Olomouc dokázala rychle vyrovnat, musíme se poučit a jít dál,“ říká ostravský kasař. Olomouc dokázala rychle vyrovnat, ale pak utkání přerušili olomoučtí diváci, kteří házeli na led odpadky. Pak ale na led přilétla skleněná láhev a další problém na olomouckém stadionu byl na světě. „V daný moment zápasu nám přerušení spíše pomohlo. Po třech gólech byli někteří hráči v šoku, dostali jsme čas na to, abychom dostali předchozí tři minuty z hlav. Říkali jsme si, že musíme hrát tak, abychom udrželi stav 3:3 až do konce třetiny,“ dodal k momentu, po kterém by se kdekoli jinde utkání asi ukončilo. Před zápasem pohled na tabulku sliboval tvrdý boj, který se na ledě také skutečně odehrál. „Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít bod, tak bychom byli spokojeni. Podle průběhu utkání jsme spíše zklamáni. Každého ztráta mrzí, ale takový je sport, musíme zápas rychle dostat z hlav a soustředit se na zápasy s českou skupinou,“ ukončil povídání po zápase Radek Masný.