Premiéra před synem za čtyři body. Na to se nehraje, ještě dvě výhry, velí Luka

Adam Bagar, 26.03.2018
Byl to pořádný nervák, ale porubští bojovníci nakonec úvodní finálovou bitvu urvali v nastavení a slavili důležité první vítězství. I díky parádnímu představení kanonýra Vladimíra Luky, který se zaskvěl čtyřmi body a měl tak prsty ve všech trefách svého týmu. "Na body se nehraje, sice to potěší, ale pořád nám chybějí dvě výhry," krotí euforii po vydřené výhře 4:3 v prodloužení.

Drama rozsekl až v čase 68:00 Jiří Zdeněk. RT TORAX si pořádně ulevil, protože jet do podhůří Jeseníků se ztrátou by nebylo to pravé ořechové. "Nervák až do konce. Asi jako zatím každý náš zápas v playoff, když to takhle řeknu. Ale dopadlo to dobře, stále jsme věřili, že ten první bod urveme. A myslím, že to byl i pěkný hokej pro diváky," pokyvuje Vladimír Luka.

Úvodní finále mělo velkou kvalitu, hrál se výborný hokej s šancemi na obou stranách, fanoušci se rozhodně nenudili. "Ale nemyslím si, že by třeba série s Valašským Meziříčím byla nějaká špatná. Ale věděli jsme, že s Šumperkem to bude hokejovější. Oni mají víc hráčů do koncovky, lepších než Bobři. Mají tam šikovné hráče, ne nadarmo jsou ve finále," prozrazuje.

Čekala se možná o něco vyhrocenější partie, ale oba týmy dobře věděly, že nabídnout soupeři přesilovku je smrtící. To se potvrdilo, čtyři ze sedmi gólů padly při početní výhodě. "Je to playoff, nikdo nechce oslabit svůj tým. Bylo jasně vidět, že přesilovky mohou rozhodovat, proto se všichni snažili hrát ukázněně. Musím pochválit i rozhodčí, pískali perfektně," hlásí.

Při úvodní využité přesilovce Draků byl na ledě i Vladimír Luka "Ten gól beru na sebe, byla to moje chyba. Moje první oslabení snad po půl roce a zase dostaneme gól," kroutí hlavou. A druhý gól v oslabení? "Tam to dobře trefil a Hynek asi moc neviděl. Víme, že přesilovky umějí, už v základní části to ukázali. Musíme si na to dát pozor," velí před dalšími zápasy.

Na druhou stranu skvěle šly také Porubě. "Jako jo, šly nám, ale ještě to nebylo úplně to, co bychom chtěli," usmívá se porubský střelec, jenž otevřel skóre svou tradiční nechytatelnou pumelicí. "Jsem rád, že jsem to trefil a vyrovnal. Pak byla škoda, že po góle na 3:2 jsme hned za patnáct sekund inkasovali. To by se nám asi nemělo stávat," zdůrazňuje Luka.

Mrzely ho také šance ze závěru základní hrací doby, kdy RT TORAX mohl rozhodnout. "Škoda, měli jsme tlak, střely, dorážky, ale nic z toho. Dobře jim zachytal i gólman," ví Vladimír Luka, který se blýskl čtyřmi body. "Na to se nehraje, ale tak potěší to. Navíc byl poprvé na hokeji můj malý a i když to neviděl, protože byl v kočárku, tak to aspoň slyšel," culí se.

Série se teď přesouvá na šumperský led, kde bude Poruba usilovat o mečbol. Co od druhého utkání čeká? "Hlavně divokou kulisu. Tam je nejdůležitější chytit začátek, nedělat hovadiny a hrát naši hru, kterou nám trenéři řeknou. Když to budeme plnit, tak si můžeme odvézt druhou výhru," má jasno útočník, jenž ve vyřazovacích bojích zapsal už skvělých 14 bodů.