Před zápasem bychom bod brali, ale vzhledem k vývoji je to trošku zklamání, říká Jiří Hašek

Adam Bagar, 11.11.2012
Porubští hokejisté zajížděli na led vedoucího Prostějova v roli outsidera. Úvodní dvě třetiny však Jestřáby zaskočili svou aktivní hrou a zaslouženě vedli. Až ve třetí třetině se Hanáci otřepali a dovedli utkání do prodloužení, v němž udeřili v přesilové hře. Přestože RT TORAX podal jeden z nejlepších výkonů v sezóně, odjížděl z prostějovského ledu pouze s bodem. "Dobře jsme si dávali puky a cítili jsme se výborně," potvrdil útočník Jiří Hašek, jenž se nedávno vrátil do sestavy po dlouhém zranění a pomohl Porubě jednou trefou k cennému bodu. V dalším utkání budou chtít svěřenci trenéra Tomáše Sršně dobré výkony potvrdit i před svými fanoušky, kde změří síly s Frýdkem-Místkem.

Jak byste pohledné utkání v Prostějově zhodnotil?
Přijeli jsme do Prostějova s respektem, protože se soupeři daří a je v tabulce první. Chtěli jsme hrát uvolněně ze zajištěné obrany a trenéři nás na ně dobře připravili. Dali jsme nějaké góly a nakonec jsme málem přivezli vítězství. Před zápasem bychom asi byli s bodem spokojeni, ale jak se utkání vyvíjelo, tak jsme byli hladovější.

Podali jste jeden z nejlepších výkonů v sezóně a byli jste blízko ke třem bodům. Nakonec je z toho „jen“ bod, nemrzí vás to trošku?
Je to samozřejmě trošku zklamání, ale takový je hokej. Teď máme doma Frýdek-Místek a musíme body získávat právě na našem ledě a co přivezeme z venku bude takový bonus navíc.

Nepřekvapilo vás, že jste první dvě třetiny mnohdy dokázali vedoucí tým tabulky přehrávat?
Ono to je hodně spojené s tím, že když se hraje proti hokejistům, tak se hraje lépe než proti zarputilým týmům. Jakmile se nehraje hokej, tak je z toho taková nepohledná šavlovačka. Toto nám vyhovuje, protože v týmu jsou takové typy hráčů – hračičky. Máme hodně malých lehkých útočníků, kterým to svědčí. Mile nás to překvapilo, dobře jsme si dávali puky a cítili jsme se výborně. Jen škoda, že jsme z toho udělali jen jeden bod.

Vstřelil jste druhý porubský gól, jak se vlastně celá akce odehrála?
Luděk Krayzel tam udělal hlavní práci, puk se dostal ke mně a mohl jsem to zakončit z bekhendu, ale nepovedlo se mi to, nakonec jsem jej snad natřikrát dotlačil do branky. Takové góly v dnešním hokeji padají běžně. Sice to nebyla žádná pohledná akce, ale určitě důležitý gól.

Teprve před týdnem jste po zranění opět naskočil do druholigového kolotoče, nepociťujete trošku na sobě ten měsíční herní výpadek?
No samozřejmě pociťuji. V Havířově se mi hrálo dobře, ale doma s Novým Jičínem jsem si myslel, že zápas ani nedohraji. V Prostějově mě překvapilo, že to bylo zase fajn. Snad se to bude zlepšovat, samozřejmě to stále bolí, ale je třeba se tomu nějak postavit. Od kamarádů, kteří měli rovněž natržená třísla, jsem si posbíral informace a bylo mi řečeno, že to musí jít trošku přes bolest.

V dalším kole vás čeká na domácí půdě Frýdek-Místek, na jehož ledě jste vysoko podlehli. Co udělat pro to, abyste tentokrát uspěli?
Asi to nebude tak pohledný hokej jako v Prostějově, i atmosféra bude úplně jiná. Budeme muset hrát spíše ze zajištěné obrany než bezhlavě útočit. Mají tam šikovné útočníky, takže si myslím, že to bude vyrovnaná hra. Doma každopádně vyhrávat musíme, pak jedeme navíc do Karviné, kde to taky nebude žádný med.

Zmínil jste i atmosféru, čím si vysvětlujete nízký divácký zájem v Porubě?
Asi tady o ten hokej není takový zájem. Možná by to chtělo nějakou větší kampaň, dávat třeba lístky do škol. S dětmi přijdou i rodiče, třeba se jim to zalíbí, dají si tady pivo a je to lepší než sedět někde v hospodě. Třeba začnou chodit pořád. Je to samozřejmě jen takový můj pohled. Kdyby se objevilo v televizi, že hrajeme, tak přijde o dva lidi více a podle mě by to nemělo nějaký velký efekt. Spíše by to chtělo pracovat s tím potenciálem, který tady je v okolí, škol je dostatek. Ale samozřejmě to je otázka managementu klubu.