Přání porubských fanoušků vyslyšeno! Do Poruby se vrací odchovanec Tomáš Gřeš

Přání porubských fanoušků vyslyšeno! Do Poruby se vrací odchovanec Tomáš Gřeš

Lukáš Bajgar, 09.05.2019
Porubský hokej vychoval nejednoho hráče, který dělá čest svému klubu nejen v českém rybníčku. Jedním z nich je Tomáš Gřeš, jenž v mládežnických kategoriích reprezentoval Českou republiku pravidelně až do kategorie dvacítek. Na vytáhlého hráče zajisté vzpomíná nejeden místní příznivec, a nyní se může konečně těšit, že právě Tomáš Gřeš obleče dres HC RT TORAX v následujícím ročníku Chance ligy.

„O Tomáše jsem měl velký zájem,” říká generální manažer Pavel Hinner, „a sen se mi splnil, přichází po excelentní sezóně v Havířově právě k nám.“ Tomáš Gřeš v uplynulém ročníku nasbíral v základní části 40 kanadských bodů za 17 gólů a 23 asistencí, k nim přidal další tři body v playoff. Vedení klubu si od třiadvacetiletého borce slibuje zkušenosti, které získal právě v nedalekém Havířově; vždyť i přes svůj nízký věk má za sebou čtyři ročníky v druhé nejvyšší soutěži.

O Tomáše Gřeše měl zájem i jiný přední tým z ligy a fanouška Poruby může těšit, že si vybral právě celek, v němž hokejově vyrůstal. A bude platným hráčem, 193 centimetrů a k tomu devadesát kilo živé váhy, navíc hokejový um, to jsou devízy hráče, jenž bavil s třiatřicítkou na zádech doposud havířovské příznivce, pro které bude odchod mladého dravce jistě ztrátou.

Statistiky Tomáše Gřeše