Poslední srpnový víkend patřila Calex Aréna hráčům sedmé třídy, v turnaji obsadili čtvrté místo

Gabriela Juříková, 02.09.2015
Poslední prázdninový víkend bylo na porubském zimním stadionu hodně rušno. Hlavní ledovou plochu okupoval muzikál „Jen počkej zajíci“ a na „Calex Aréně“ se proháněli od pátečního rána hokejisté sedmých tříd. Rodiče těchto hráčů spolu s hokejovým klubem RT TORAX Poruba pořádali 28. – 30. srpna turnaj „O pohár města Ostravy“ a pozvali opravdu kvalitní týmy. V prvních dvou dnech se odehrálo základní kolo a v neděli se odehrála utkání, která určila konečné umístění týmů. Nejužitečnějším hráčem HC RT TORAX Poruba se stal Alex Kotásek díky sedmi brankám a čtyřem asistencím. Sedm branek vsítil i Ondřej Bukovjan. Elitním nahrávačem byl s šesti asistencemi Pavel Chovanec.

V neděli se rozehrála utkání o umístění. Zlín uzmul páté místo až po nájezdech v souboji s UTE Budapešť, pořádající porubský tým v zápase o 3. místo s HC Letci Letňany, na jejíž střídačce stála také hokejová persona Michal Broš, nedokázal vsítit branku a obsadil bramborovou příčku. Pohár pro vítěze si po přestřelce nakonec odvezl HC Mountfield Hradec Králové. Finálové utkání bylo krásnou tečkou turnaje. Padlo celkem patnáct gólů. SC Kolín otočil nepříznivý stav z 0:3 na 5:3 a ještě ve 39. minutě vedl 7:5. Jenže Mountfield třemi góly v závěrečné třetině skóre otočil a získal Pohár města Ostravy.

Soupiska HC RT TORAX Poruba
Vít Števanka (Jakub Šedivý) – Ondřej Bechný, Filip Hlaváč, Tomáš Machů, Jan Prepsl, Kacper Macias, Marek Vojtas – Ondřej Bukovjan, Ondřej Gelnar, Matěj Halata, Jan Harabiš, Pavel Chovanec, Alex Kotásek, Kryštof Krčmarský, David Luzar, Marek Prokeš, Marek Salamon, Matyáš Stehlík, Krzysztof Macias, Adam Jelínek

pátek 28. srpna

HC RT TORAX Poruba – HC Ševci Zlín 5:5 (1:2, 1:0, 3:3)