Porubu čeká nováčkovský start Chance ligy až v daleké Kadani, bude slavit první úspěch?

René Chyla, 07.09.2018
Únavné přípravné období je konečně u konce. Poruba vstupuje stejně jako dalších třináct týmů první ligy do nového ročníku v sobotu 8. září, který bude nově pod hlavičkou Chance ligy. HC RT TORAX vyfasoval na úvod Trhače Kadaň. Západočeský klub odehrál v přípravě pět zápasů, přičemž dokázal porazit pouze druholigové Klatovy. Prohrál dokonce dvakrát s druholigovým Sokolovem a naposledy v generálce padli Trhači doma s Litoměřicemi vysoko 1:6. I proto mohou mít Západočeši zvýšenou motivaci přebít nepovedenou generálku, která se na druhou stranu nevyvedla ale ani Porubě, jež padla na Lapači 3:5. To Ostravané jsou o něco více rozehraní, v přípravě je čekala dokonce dvojnásobná porce zápasů oproti Kadani s bilancí pěti výher a stejným počtem porážek, tři ale byly pouze o gól, navíc dvě z toho až v nastaveném čase či nájezdech. S Kadaní hrála Poruba naposledy v sezoně 2008/2009, přičemž doma západočeský klub porazila 6:3, venku pak triumfovala po výsledku 4:2. HC RT TORAX navíc v Kadani neprohrál v základní hrací době už šest utkání v řadě, což znamená téměř třináct let. Nutno však podotknout, že čtyři z posledních šesti utkání skončily po základní hrací době remízou. Pokud padl gól v prodloužení, tak se radovali domácí Trhači, a pokud musely zápas rozhodnout až nájezdy, tak v nich slavili vždy naopak Porubští. S Kadaní z dlouhodobého hlediska padá navíc velmi málo branek, celkový průměr činí 4,78 gólu na zápas, přičemž větší hlad po gólech byl vždy v Porubě.

1. kolo Chance ligy
SK TRHAČI KADAŇ vs. HC RT TORAX PORUBA 2011
sobota, 8. září 2018, 17:00 hod.
Zimní stadion Kadaň

Vstupné: 50 Kč, děti do 15 let a ženy zdarma, důchodci 25 Kč