Porubští šesťáci obsadili na Silvestrovském turnaji výborné druhé místo, vítězem Zlín

Adam Bagar, 30.12.2011
Milovníci žákovského hokeje měli dva dny důvod k velké radosti. Na porubském zimáku se totiž uskutečnil další ročník Silvestrovského turnaje. Z vítězství se radovali hokejisté Zlína, ti v rozhodujícím zápase zdolali domácí RT TORAX 4:3. Porubští zbývající čtyři duely vyhráli a obsadili výbornou druhou příčku. "Kluci mně velmi mile překvapili," neskrýval spokojenost s umístěním porubský trenér Pavel Leksovský. Pomyslný bronz nakonec mířil do Valašského Meziříčí. Ze slovenských celků nejlépe dopadlo Partizánske, pátý skončil Zvolen a pořadí uzavřely daleké Košice. Individuální ocenění si odnesl Ondřej Nagy, který převzal cenu pro nejlepšího obránce turnaje.

Výsledky utkání Poruby na turnaji

HC RT TORAX Poruba – HC Bobři Valašské Meziříčí 6 : 1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
8. Havránek, 15. Střondala, 19. Havránek (Bolek), 31. Střondala (Bolek), 33. Havránek, 35. Tröster (Pitucha) – 17. Brodek.
Nejlepší hráči utkání: Marek Havránek – Matěj Sviták.

HK Iskra Partizánske - HC RT TORAX Poruba 4 : 6 (1:3, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
8. Drábek, 22. Pánik, 25. Sapár, 26. Drábek – 1. Havránek (Bolek), 2. Žídek (Vojtášek), 11. Žídek (Markovič), 29. Havránek (Střondala, Nagy), 41. Havránek, 44. Havránek (Zicháček).
Nejlepší hráči utkání: Alexander Hvizdoš – Martin Pliska.

HC RT TORAX Poruba – HKm Zvolen 8 : 2 (5:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
2. Kubín (Puchala), 3. Střondala, 4. Žídek (Vojtášek), 14. Zicháček, 15. Vojtášek (Žídek, Tröster), 27. Vojtášek (Žídek), 34. Tröster (Mrázek), 35. Střondala (Havránek, Pliska) – 5. Majeráková (Balciar, Ilčík), 11. Nociar.
Nejlepší hráči utkání: Ondřej Nagy – Andrej Ilčík.

HC RT TORAX Poruba – HC PSG Zlín 3 : 4 (1:3, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
15. Střondala, 23. Nagy (Žídek), 32. Střondala (Havránek, Bolek) – 8. Kristek, 10. Sedláček (Medřický), 11. Pröschl (Leška), 24. Reisch (Nesrsta).
Nejlepší hráči utkání: Vojtěch Střondala – David Vosátko.

HC Košice – HC RT TORAX Poruba 1 : 3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
3. Bartók (Janičkár) – 11. Vojtášek (Žídek), 27. Žídek (Kubín), 38. Střondala (Tröster).
Nejlepší hráči utkání: Matúš Bartók – Marek Zicháček.

Výsledky ostatních utkání na turnaji

HC PSG Zlín – HK Iskra Partizánske 5 : 1 (1:0, 3:0, 1:1)

HC Košice – HKm Zvolen 2 : 6 (1:2, 0:1, 1:3)

HKm Zvolen – HC PSG Zlín 1 : 5 (0:2, 0:0, 1:3)

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Košice 8 : 5 (3:2, 2:2, 3:1)

HC PSG Zlín – HC Bobři Valašské Meziříčí 5 : 2 (1:2, 3:0, 1:0)

HC Košice – HK Iskra Partizánske 1 : 3 (0:1, 0:1, 1:1)

HC Bobři Valašské Meziříčí – HKm Zvolen 11 : 2 (4:1, 3:0, 4:1)

HK Iskra Partizánske – HC Bobři Valašské Meziříčí 4 : 5 (1:2, 2:1, 1:2)

HC PSG Zlín – HC Košice 7 : 3 (2:0, 1:3, 4:0)

HKm Zvolen – HK Iskra Partizánske 0 : 7 (0:1, 0:3, 0:3)

Sestavy všech účastníků turnaje

HC RT TORAX Poruba: Mrázek (Volf) – Kroček, Glumbík, Nagy, Zicháček, Pliska, Pitucha – Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Bolek, Kubín, Puchala, Markovič, Tröster, Häring, Chrástecký.

HC PSG Zlín: Kořének (Divoký) – Babulík, Tkadlec, Dřímal, Pavlas, Hamrlík, Vosátko – Sedláček, Fajkus, Medřický, Hubík, Leška, Pröschl, Nesrsta, Kristek, Reisch.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Chrástecký – Frieb, Fusek, Andris, Sviták, Smejkal, Leták, Ševčík – Brodek, Kelnar, Pernický, Stodůlka, Adámek, Hrabovský, Siner, Pobořil, Žlebek.

HK Iskra Partizánske: Šlauka (Chrenko) – Ďurák, Martiška, Švec, Gregušová, Bereš – Šiška, Pánik, Kozinka, Drábek, Smatana, Bečka, Paduch, Hvizdoš, Žiak, Sapár.

HKm Zvolen: Lietava (Dieneš) – Nociar, Kotala, Hnatkovič, Balciar R., Kamenský, Sásik – Gergel, Kantorák, Kolenič, Ilčík, Balciar A., Majeráková, Lupták, Vargová, Mayer.

HC Košice: Adamko – Pálfy, Bartók, Pipoly, Štec, Veteška, Šalváry, Mičko – Lobodowski, Faith, Lukáčik, Vaculík, Pinďar, Tamáš, Janičkár, Gučík, Barger, Medved, Kiss.

Konečná tabulka turnaje

1. HC PSG Zlín			5 – 0 – 0	26:10	      10 b.
2. HC RT TORAX Poruba		4 – 0 – 1	26:12	       8 b.
3. HC Bobři Valašské Meziříčí	3 – 0 – 2	27:22	       6 b.
4. HK Iskra Partizánske		2 – 0 – 3	19:17	       4 b.
5. HKm Zvolen			1 – 0 – 4	11:33	       2 b.
6. HC Košice			0 – 0 – 5	09:20	       0 b.

Nejlepší hráči turnaje

Brankář: Michal Kořének (HC PSG Zlín)

Obránce: Ondřej Nagy (HC RT TORAX Poruba)

Útočník: Jiří Brodek (HC Bobři Valašské Meziříčí)

Hodnocení porubského trenéra Pavla Leksovského

„Turnaj byl velmi dobře obsazený, představila se na něm tři česká a tři slovenská mužstva. Druhé místo je samozřejmě vynikající. Dá se říci, že jsme dali dost gólů a naopak málo dostali, takže s produktivitou jsem spokojen. Hra celého mužstva byla nad mé očekávání, kluci mně velmi mile překvapili. Celou sezónu máme sice stabilní výkony a velmi dobré výsledky, ale turnaj jsme odehráli na vrcholu naší formy a s maximálním nasazením. Prohráli jsme jen jedno utkání, a to s prvním Zlínem 4:3. Viděl jsem zápasy Zlína už v první hrací den a věděl jsem, že je to hlavní aspirant na vítězství v turnaji. Je to kompaktní družstvo, všechny tři pětky mají vyrovnané, takže vyhráli zaslouženě.“

Fotografie ze závěrečného vyhlašování výsledků