Porubská juniorka odehrála třetí turnaj, ve Vítkovicích brala bronz

Gabriela Juříková, 24.08.2019
Ostrava Hockey Cup 2019 obsadil 23. a 24. srpna Multifunkční halu. Pořadatelé na poslední chvíli řešili neúčast polské reprezentace do 18 let. A přestože se jednalo o dorostenecký turnaj, oslovili juniorku Poruby, která zdatně chybějící mužstvo zastoupila. Na třetím turnaji odehrála celkem čtyři zápasy a v boji o třetí místo uspěla se slovenským Zvolen. Zápas o první místo získali Oceláři, Vítkovice braly stříbro.

HC Vítkovice Ridera – HC RT TORAX Poruba (jun.) 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky a asistence: 10. Holaník (Macho), 20. Petr (Ryšavý) – 1. Morávek (Stodůlka, Debnár), 34. Pavlík (Bereš), 43. Bereš (Zajíc).
Rozhodčí: Polášek – Cirkl, Moravec.
Vyloučení: 2:1.
Diváci: 56.
Střely na branku: 17:23.
HC VÍTKOVICE RIDERA: D. Irgl – Vřeský, Kosina, Řepa, Bystroň, Kelnar, Veřmiřovský – Schauer, Přibyl, Melovský, Holaník, Macho, Koudelný, Ryšavý, Petr, Pohl.
HC RT TORAX Poruba (jun.): Pawlas – Pitucha, Zajíc, Havlík, Debnár, Macurák, Mrozek – Anlauf, Stodůlka, Morávek, Benka-Rybár, Pavlík, Barčák, Bereš, Bořuta, Foldyna.

HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba (jun.) 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Branky a asistence: 21. Hrůzek, 32. Jánoš (Kyselý, Hlávka), 37. Petrovský (Kašpárek, Kozlík), 38. Procházka (Kyselý), 38. Hrůzek (Šotkovský), 43. Zold (Przybyla) – 9. Foldyna (Benka-Rybár), 44. Stodůlka.
Rozhodčí: L. Janda – Kořistka, Chamrád.
Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0.
Diváci: 27.
HC Oceláři Třinec: Halouzka – Buják, Cienciala, Hrůzek, Hykl, Kysleý, Mošnička, Andrle – Kozlík, Kašpárek, Petrovský, Procházka, Przybyla, Hlávka, Jánoš, Šotkovský, Šutý, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Zold.
HC RT TORAX Poruba (jun.): Lambert – Pitucha, Zajíc, Havlík, Debnár, Macurák, Mrozek – Anlauf, Stodůlka, Morávek, Benka-Rybár, Pavlík, Barčák, Bereš, Bořuta, Foldyna.

HC RT TORAX Poruba (jun.)– HKM Zvolen 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 2. Foldyna (Barčák, Benka-Rybár), 21. Anlauf (Debnár), 42. Debnár (Stodůlka, Bořuta), 44. Pavlík (Macurák, Pitucha).
Rozhodčí: L. Janda – Kořistka, Urbánek.
Vyloučení: 1:7, navíc Zajíc (POR) 5 minut + do konce utkání za faul loktem.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 28.
Střely na branku: 46:18.
HKM Zvolen: Dúbravský – Debnár, Krankuš, Sásik, Palacka, Čulík, Bukai – Štimel, Šeliga, Gonda, Molnár, Čunderlík, Podkonický, Andrejko, Gellen, Lalík, Peťko, Gondoľ, Brumerčík, Suchár.

UTKÁNÍ O UMÍSTĚNÍ – 3. MÍSTO

HC RT TORAX Poruba (jun.) – HKM Zvolen5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a asistence): 11. Bořuta (Stodůlka), 14. Barčák (Bereš, Foldyna), 20. Morávek (Anlauf), 29. Stodůlka (Bořuta), 41. Barčák (Morávek) – 13. Suchár (Čulík).
Rozhodčí: L. Janda – Chamrád, Hladík.
Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1.
Diváci: 32.
Střely na branku: 35:16.
HC RT TORAX Poruba (jun.): Pawlas – PItucha, Zajíc, Havlík, Debnár, Macurák, Mrozek – Anlauf, Stodůlka, Morávek, Benka-Rybár, Pavlík, Barčák, Bereš, Bořuta, Foldyna.
HKM Zvolen: Halama – Debnár, Krankuš, Sásik, Palacka, Čulík, Bukai – Štímel, Šeliga, Gonda, Molnár, Čunderlík, Podkonický, Andrejko, Gellen, Lalík, Peťko, Gondoľ, Brumerčík, Suchár.

Zdroj: web HC Vítkovice