Porazí Sareza na třetí pokus Zvolen?

Jan Škarpa, 23.08.2007
Po úterní porážce ve Zvolenu čeká Ostravu stejný soupeř, jedinou změnou je místo konání zápasu – Zimní stadion v Ostravě Porubě. Sareza svého soupeře v přípravě doposud neporazila a připsala si dvě porážky. Skalp úřadujícího vicemistra Slovenska je ale pro ostravské hráče patřičnou motivací. Začátek utkání je naplánován na pátek 24. srpna v 17:00.

Příprava: Sareza - Zvolen ONLINE PŘENOS!

Sareza Ostrava se se slovenským Zvolenem utkala prvně v předešlé letní přípravě, která byla charakteristická řadou utkání se soupeři tamější extraligy. A byl to právě Zvolen, kdo jako jediný nalezl recept na porubský manšaft a po tuhé bitvě ji udolal 3:2. Domácí tehdy sice po brance Babky a dvou zásazích Cibuĺi vedli již v devětadvacáté minutě rozdílem „třídy“, jenže bojovný duch hostí a především trefy Valušiaka a Glase málem zavdaly na senzaci. Druhé vzájemné utkání bylo na programu v úterý a opět to byli hráči Zvolena, kteří se radovali z vítězství, tentokrát 6:3.

Slovenský celek začal přípravu porážkou s nováčkem extraligy Kežmarokem 3:4 na vlastní půdě. V dresu domácích se objevil Michal Holuša, jenž na jednu branku asistoval a jenž v klubu byl na testech, a v dresu hostí zase Dušan Brincko. Paradoxem je, že právě Kežmarok v dosavadním průběhu jako jediný nalezl recept na tým Ladislava Svozila, neboť jej překonal i v minulém týdnu a to 4:0. V ostatních duelech celek maximálně remizoval (1:1 ze Žilinou a 3:3 s Třincem) a vyhrával (4:0 a 5:3 Zlín, 9:1 Nowy Targ a 4:3 Sokol Kyjev).

V úterním zápase na ledě slovenského celku se proti úřadujícímu vicemistru Slovenska Ostrava neprosadila, brankami Boháče, Valušiaka a Janečky korigovala na 6:3. V zápase nastoupil poprvé od zápasu s Vítkovicemi kapitán Sarezy Pavel Šebesta, který již vyléčil zranění a je připraven k dalším zápasům.

Poslední přípravné utkání obou týmů

HKm Zvolen – HC Sareza Ostrava 6:3 (2:0, 4:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Macejka (Cebák), 9. J. Čierny (Cebák, Macejka), 22. Jurík (Cebák), 23. Kubenko (Ondruška), 38. Klouda (Hvila), 40. Gašpar (Kubenko, Paciga) - 21. Boháč (Grygar, Šebesta), 48. Valušiak (Řípa), 56. Janečka (Najdek, Gelačák)
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním utkání

HC Sareza Ostrava: Štěpánek (od 31. Iláš) - Rimmel, Tesařík, Ovšák, Holík, Ovčačík, Vajda, Palík, Vnenk - Šebesta, Boháč, Grygar, Gelačák, Najdek, Bokroš, Janečka, Řípa, Dušek, Valušiak, Mocek I.

HKm Zvolen: Kostúr - Babka, Štork, Čierny L., Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško, Ondruška, Cibuĺa, Turek, Krayzel, Chovan, Klouda, Hvila, Čierny J., Škvaridlo, Jurík, Kubenko, Gašpar, Paciga, Macejka.