Pojď hrát hokej za Porubu!!! aneb Nové posily v týmech nejmenších hokejistů HC RT TORAX

Romana Opatová, 28.11.2019
Nejen v rámci oficiálních náborových akcí s názvem “Pojď hrát hokej” pod záštitou Českého hokeje nabírá RT TORAX další děti do svých řad. Nové děti se zájmem o nejrychlejší týmový sport přijímá klub po celý rok. Ve čtvrtek 28. listopadu byl tento nábor doplněn o speciální odpoledně podvečerní akci s diskusí s rodiči, tréninkem na ledě i pohybovým cvičením v tělocvičně.

Celá akce měla podobný osvědčený formát jako v minulých letech. Úvodem byly děti a rodiče přivítáni v šatně stadiónu, kde byly pro ně nachystány klubové upomínkové předměty, občerstvení a hlavně brusle a přilby k zapůjčení. Akci zahájil vedoucí trenér mládeže David Moravec, který rodičům stručně představil, co za radosti i povinnosti obnáší život malého hokejisty. Rodiče byli v rámci diskuse s jednotlivými trenéry seznámeni s průběhem tréninků, možností zapůjčení hokejové výstroje apod.

Po úvodní části následoval hlavní bod akce – společný trénink na ledě. Trenéři Miroslav Kusý, Jiří Trembáč, Petr Rambousek, Ondřej Kosina a Jakub Voznica se dětem na ledě věnovali individuálně i skupinově. U některých dětí to bylo o zvládnutí prvních okamžiků a krůčků s bruslemi na ledě, jiní na led vyrazili rovnou s hokejkou.

Po tréninku na ledě následoval i tzv. trénink na suchu, který k hokeji neodmyslitelně patří ve všech věkových kategoriích. V sousední tělocvičně ZŠ Dětská, která s klubem úzce spolupracuje, si děti s trenéry zahrály společně několik různých her.

Po celé odpoledne tak rodiče zhlédli, že i když je hokej dřina, trenéři k němu u dětí přistupují tak, aby je hlavně bavil a trénovaly jej zejména formou rozličných individuálních i týmových her.

Na celkové hodnocení přínosů akce je takto bezprostředně po jejím konání samozřejmě brzo. Dle trenérů i vedení HC RT TORAX se akce organizačně povedla. To hlavní hodnocení přinesou až následující týdny, kdy se nově příchozí děti zapojí ke svým vrstevníkům do pravidelných tréninkových jednotek. A hodnocení není vůbec z pohledu toho, jak budou hned od počátku „hokejově zdatné“, ale z pohledu toho, že budou rády sportovat a vymění v dnešní době tolik populární vysedávání u televize či elektronických her za zdravý pohyb!

HC RT TORAX Poruba trénuje děti od cca 4 let, mladší dle dohody. Tréninky probíhají v podvečerních hodinách, všichni si mohou po předchozí domluvě s trenéry zapůjčit zdarma hokejovou výstroj. Rodiče se tak nemusí obávat, že by tréninky nedokázali skloubit se svými pracovními povinnostmi, ani že by museli kupovat výstroj s rizikem, že pokud dítě hokej omrzí a zůstala by doma bez využití.

Na webových stránkách si zájemci mohou dále souhrnně přečíst režim, koncepci tréninků, ale i rozhovory s trenéry mládeže.