Podruhé s Žilinou, tentokrát doma

Jan Škarpa, 16.08.2007
Po úterní porážce s Olomoucí čeká hokejisty Sarezy domácí reparát, soupeřem ostravského celku bude tentokrát tým Žiliny, se kterým se Sareza letos již jednou střetla a vyválčila vítězství 4:3. Domácí utkání je na programu v pátek 17. srpna v 17:00. Na ledě Žiliny stříleli za Sarezu branky Kraft, Svačina a dvakrát Ovčačík, z domácích se prosadili Krajčí, Drábek a Kontšek.

Ve druhém domácím zápase v řadě se bude Sareza Ostrava snažit napravit reputaci z posledního domácího zápasu, ve kterém nenašla recept na olomoucké hráče a prohrála 5:3. V dresu Ostravy se trefili Tesařík, Novák a Boháč, tři branky však na výhru nestačily, jelikož Olomouc vstřelila o dvě více. Sareza v zápase prohrávala po druhé třetině 5:1, dvě branky v závěrečné třetině však už jen korigovaly skóre.

Zatímco Ostrava svého posledního soka neporazila, Žilina byla úspěšná. Na ledě nebližšího prvoligového soka porazila domácí Havířov 4:2. Stejně jako Ostrava, i Havířov v poslední třetině nastřílel svému soupeři 2 branky, ale na změnu výboje utkání to nestačilo. V dresu Žiliny nastoupil k utkání Richard Lelkeš, který nastoupil v minulosti také k několik zápasům za Sarezu.

Sareza Ostrava a Žilina se letos potkávají podruhé, z utkání na Slovensku vyšel ostravský klub vítězně. Výhra 4:3 byla pro Sarezu druhá v nové sezóně, Ostrava bude chtít určitě vyhrát i druhé vzájemné měření sil.

Poslední přípravné utkání obou týmů

HC Sareza Ostrava - HC Olomouc 3 : 5 (1:3, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Grygar), 48. Novák, 53. Boháč (Rimmel) - 1. Ministr (Bouz), 5. Čuřík (Rak, Brančík), 20. Brančík, 29. Bordowski, 38. Ministr (Kříž).
více o zápase

MsHK Žilina

HC Havířov – MsHK Žilina 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 46. Klimeš (Zdráhal, Rozum), 56. Seman (Škoda) – 3. Valach (Jaseňák), 7. Hájnik (Jaseňák), 39. Kučný (Valach, Kontšek), 58. Drábek (Sikorčin).

Sestavy obou soupeřů v posledním utkání

HC Sareza Ostrava: Masný - Rimmel, Tesařík, Ovčačík, Mocek D., Holík, Vnenk, Ovšák Dudáš - Mocek I., Boháč, Grygar, Gelačák, Najdek, Řípa, Buček M., Janečka, Svačina, Valušiak, Novák, Glas.

MsHK Žilina: Marek Laco (od 51. Beňo) – Kučný, Kusovský – Liška, Pulpán – Chromý, Staněk – Halász, Senko – Kontšek, Dubec, Hájnik – Sivák, Jánoš, Lelkeš – Valášek, Sikorčin, Drábek – Jaseňák, Bulík, Valach.