Pod pokličkou statistiků – II. část: Dvouzápasové playoff a skvostný Slavík

Soňa Molatová, 26.04.2020
Druhá část ohlédnutí za sezónou je tady. Tentokrát se podíváme na statistiky věnující se části o pořadí v playoff a o účast v předkole. Kdo z porubských hráčů byl nejproduktivnější a kdo strávil nejvíce času na lavici hanby? Nachystejte si nedělní kafíčko, začínáme!

O pořadí v playoff

Skvělé výsledky základní části sezóny vynesly Porubu ve druhé fázi, tedy o pořadí v playoff, do skupiny osmi týmů, které si v předešlé části vedly nejlépe. Kvalita soupeřů byla v některých zápasech maličko znát. Občas zkrátka ani ta nejlépe mířená střela nezapadla za záda soupeřova brankáře nebo naopak bylo těžké ohlídat útočné řady s pukem na holi. Při pohledu do statistik je ale zřejmé, že právě s produktivitou měli Ostravané v této fázi trochu trápení.

Pět nejproduktivnějších hráčů

1. Marek Sikora (27 zápasů / 21 bodů – 10 gólů a 11 asistencí)
2. Jan Hudeček (23 zápasů / 19 bodů – 10 gólů a 9 asistencí)
3. Tomáš Gřeš (28 zápasů / 17 bodů – 8 gólů a 9 asistencí)
4. Tomáš Jáchym (27 zápasů / 16 bodů – 4 góly a 12 asistencí)
5. Patrik Husák (27 zápasů / 16 bodů – 1 gól a 15 asistencí)

Nejbezpečnější pojistky na ledě

Brankáři si mohli být za přítomnosti některých obránců značně oddechnout. Ačkoliv bilance pozitivní a negativní účasti na ledě bývá často trochu zavádějící, žebříček nejplatnějších obránců jsme sestavili právě podle ni.
1. Patrik Urbanec (22 zápasů / +3)
2. Daniel Krejčí (25 zápasů / +2)
3. Filip Dundáček (25 zápasů / +1)

Co by to bylo za hokej, kdyby se na ledě občas neodehrála nějaká ta šarvátka nebo faul ve snaze ztížit soupeři příležitost skórovat. Ani v nástavbě se porubští hráči pochopitelně nevyhnuli zvednuté pravačce sudího.

Nejtrestanější hráči

1. Patrik Husák: 27 zápasů / 46 TM – 1:70 TM na zápas
2. Jiří Brodek: 22 zápasů / 35 TM – 1:59 TM na zápas
3. Jiří Zdeněk: 23 zápasů / 28 TM – 1:22 TM na zápas
4. Jan Hudeček: 23 zápasů / 28 TM – 1:22 TM na zápas
5. Filip Dundáček: 25 zápasů / 26 TM – 1:04 TM na zápas

Muži v maskách

Důležitou práci odváděli během zápasů samozřejmě také gólmani. Po většinu duelů porubskou kasu střežil Frederik Foltán. Ten v bráně strávil během 17 zápasů 993 hracích minut a vysloužil si svými výkony 91,29% úspěšnost. Během 7 zápasů Foltána zastoupil Hynek Kůdela, který odchytal 323 minut s úspěšností 84,82 %. Kasu Poruby také v 6 zápasech hlídal Daniel Dolejš. O jeho mrštnosti se diváci mohli přesvědčit během 359 hracích minut. Vítkovická výpomoc v nich zaznamenala úspěšnost 95,48 %.

Playoff

Tato část bohužel mnoho prostoru pro prezentaci gólů nepřinesla. Ve dvou zápasech však po jedné brance vsítili Jan Káňa, Filip Dundáček, Jiří Zdeněk, Jiří Brodek a Tomáš Gřeš.

Dva duely přinesly zároveň také několik vyloučení. Dvě trestné minuty v playoff zaznamenali Tomáš Pastor, Jiří Zdeněk, Marek Sikora, Jan Káňa, Marek Slavík, Jan Dluhoš, Tomáš Gřeš a Richard Nejezchleb.

Jediným obráncem, který se během dvou zápasů s Jihlavou dostal do kladného hodnocení v pozitivní a negativní účasti na ledě (+1) byla dlouhodobá stálice týmu Marek Slavík.

Během obou zápasů se do brankoviště postavil Frederik Foltán, který během 129 minut na ledě zaznamenal 62 zásahů a 5 inkasovaných gólů. Celkově si tak ve dvou posledních duelech vysloužil 92,54% úspěšnost.