Po výhře s Kadaní nás čeká Prostějov

Jan Škarpa, 26.09.2005
Po pondělním vyhraném utkání se Sareza pokusí konečně vyhrát i venku. V cestě nám bude stát staronový účastník 1. ligy, HK Jestřábi Prostějov. Náš soupeř po pondělní výhře v prodloužení v Mladé Boleslavi ztrácí na Sarezu 2 body, které se bude snažit smazat. Sareza však dozajista neprodá svou kůži zadarmo a bude chtít svůj náskok nad Prostějovem minimálně udržet. Utkání se odehraje ve středu 28.9.2005 v 18:00. Online přenos - pravděpodobně info o změně stavu - můžete sledovat na našich stránkách.

Ačkoli jsou Jestřábi farmou extraligového Třince, při pohledu na soupisku by se chtělo věřit i propojení našeho soupeře s Ostravou. Snad v žádném jiném klubu v první lize nenajdete takové množství hráčů, kteří oblékali dres Sarezy jako právě v Prostějově. V postupové sezóně váleli za Sarezu v jednom útoku společně Luka s Piechou, druhý jmenovaný si za nás zahrál i jeden zápas v první lize. Oba nyní patří k miláčkům prostějovského publika, zároveň jsou nejproduktivnějšími hráči klubu. Společně s Piechou a Lukou přišel do Prostějova vloni také Michal Čech. Aby nebylo Čechů v dresu Jestřábů málo, přibyl po letošním vyřazní z kádru Sarezy na Hané Filip Čech. V od modré čáry střílí obránce Grman, který se letos neprobil do týmu Liptovského Mikuláše. V jednom zápase se v dresu Sarezy ukázal i obránce Toms. Branku Jestřábů střeží nám dobře známý Vlastimil Lakosil. Z našich hráčů si dres Prostějova vyzkoušel Martin Janeček.

Jestřábi zatím využívají nováčkovské euforie a okupují osmou příčku. Tým vedený trenérem Beckem si zatím připsal 4 výhry (jednu z nich v prodloužení) a stejný počet porážek. Tým se spoléhá v bráně na Lakosila, který zatím chyběl pouze v jediném utkání, ve kterém jej nahradil Emil Hrazdíra. S šesti body je nejproduktivnějším hráčem Martin Pecha (2+4), následuj Vladimír Luka, Tomáš Hradecký a obránce Robert Procházka, kteří mají na svém kontě po dvou gólech a stejném počtu asistencí.

Pravděpodobné sestavy:

HK Jestřábi Prostějov: Lakosil – Švrček, Grman, Sedlák, Procházka, Kameš, Toms, Kučera – Luka, Piecha, Saluga – Fojtík, Sabela, Vymazal – Bordowski, Hradecký, Čech F. – Čech M., Kolusz, Řípa.

HC Sareza Ostrava: Štěpánek (Čech) - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnek, Tesařík, Kramný - Janeček, Sochorek, Šebesta - Heřman, Boháč, Polák - Holuša, Mleko, Baranyk - Badžo, Gelačák, Polášek.