Po týdnu se na porubském ledě opět představí poslední Valašské Meziříčí

Adam Bagar, 23.10.2012
Při svém posledním domácím vystoupení si porubští hokejisté poradili s Valašským Meziříčím hladce 6:1. Uběhlo jen sedm dní a na půdu RT TORAXu zavítá stejný soupeř. Ovšem tentokrát se dá předpokládat, že poslední Bobři, povzbuzení vítězstvím nad silným Havířovem, budou více kousat a pokusí se získat vůbec první tříbodovou výhru v sezóně. Svěřenci trenéra Tomáše Sršně jsou přesto papírovým favoritem duelu. Dokáží to potvrdit i na ledě? Utkání je na programu ve středu 24. října od tradičních 18 hodin. Přijďte povzbudit porubské hokejisty v honbě za dalšími cennými body. V případě vaší neúčasti bude samozřejmě připraven i textový online přenos.

Základní informace

Po utkání na vsetínském Lapači se Jaroslav Stuchlík rozhodl ukončit své působení na postu hlavního trenéra. Mužstvo tak převzal expřerovský Josef Málek. Hned při své premiéře přivítal na Valašsku hokejisty Přerova a dokázal se svým novým týmem ulovit další cenný bod. Následovala však cesta do Poruby, kde Bobrům utkání vůbec nevyšlo. RT TORAX se tak na vysoké vítězství 6:1 ani nemusel příliš nadřít.

„Je před námi hodně práce,“ přiznal lodivod Valašského Meziříčí po porážce na ostravské půdě. Až v posledním kole, kdy se to nejméně čekalo, se Bobři dočkali premiérového vítězství v sezóně. Do jejich stánku totiž zamířil vedoucí Havířov. Ten sice ještě třináct minut před koncem vedl o tři góly, přesto odjížděl pouze s bodem. V závěrečných vteřinách duelu vyrovnával Ambruz a o vítězství na nájezdy rozhodl Coufal.

Brankářskou jedničkou týmu je Petr Slovák, který se v závěru první třetiny utkání s Havířovem zranil. Nahradit jej tak musel mladý gólman Marek Netolička, jenž svou roli zvládl na jedničku. Mezi zadáky můžeme vidět vesměs mladé hráče, výjimku tvoří snad jen třicetiletý vytáhlý bek Jan Heča. Nejproduktivnějším obráncem je s pěti body Jan Zábojník (1+4).

V útočné fázi se Bobři prozatím nejvíce spoléhají na um osmibodového Viktora Coufala (3+5). Stříbrný stupínek v tabulce produktivity patří zkušenému Martinu Ambruzovi (3+4), pomyslný bronz pak bere Robin Ševčík (4+2), který je zároveň i nejlepším střelcem týmu. V posledních zápasech se daří také Davidu Vargovi (3+2).

V kádru Valachů můžeme vidět i několik hráčů, kteří v minulosti působili v Porubě – útočníky Lukáše Bokroše (3+1), Jakuba Voznicu (2+1) a obránce Radovana Vajdu (0+0). Věkový průměr týmu je vůbec nejnižší z celé soutěže – pouhých 22 let.

V uplynulé sezóně byli ve vzájemných utkáních úspěšnější Bobři. Porubští na svém ledě podlehli Valachům těsně 2:3 a 3:4. Ve Valašském Meziříčí si pak oba celky rozdělily shodně po třech bodech. Nejprve RT TORAX podlehl do třetice o gól 3:4 a v závěru sezóny si již připsal vysokou výhru 6:1. V probíhající sezóně Poruba zvítězila na svém ledě hladce 6:1.

Poté, co tým Tomáše Sršně dokázal třikrát v řadě bodovat, v posledním kole tvrdě narazil. Utkání na ledě Přerova se hostům vůbec nepovedlo a domů odjížděli s vysokou šestibrankovou porážkou. Na čele produktivity je prozatím s deseti body mladý agilní útočník Rostislav Vaněk (4+6). O dva body méně má na kontě nejlepší střelec týmu Martin Buček (6+2). Zkušený Luděk Krayzel nasbíral šest bodů (2+4). Z obránců jsou na tom nejlépe Lukáš Prokop (1+2) a Jiří Šindelář (0+3).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

9. kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC AZ Havířov 2010 5 : 4 sn. (0:2, 1:1, 3:1 – 0:0)
Branky a nahrávky:
28. Voznica (Coufal), 48. Varga D. (Zábojník), 55. Ševčík (Ambruz), 60. Ambruz (Bokroš), rozhodující sam. náj. Coufal – 12. Pechanec (Kolařík, Klimša), 14. Kolařík (Najdek), 22. Kolařík (Hegegy), 41. Najdek (Maruna).

9. kolo: HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
18. Sakrajda (Brančík), 22. Vlček (Brančík), 23. Faltýnek (Sedlák), 29. Brančík (Sakrajda, Ditrich), 46. Sprušil, 54. Ferenc (Vlček, Sakrajda).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

Sestava Valašského Meziříčí v posledním utkání: Slovák (19. Netolička) – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kundera, Kvapil, Maršálek, Mikel, Prycl, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník.

Sestava Poruby v posledním utkání: Tihlář – Wolf, Hruzík, Šindelář, Slavík, Prokop, Axman – Holuša, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Chomič, Vrána, Sedlář – Vidlák, Matějka, Zuber.

Vzájemné utkání v sezóně 2012/2013

8. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 6 : 1 (3:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
11. Vaněk (Krayzel, Holuša), 16. Buček (Seidler), 17. Vaněk (Vrána), 50. Krayzel (Vaněk, Holuša), 50. Buček (Seidler), 55. Seidler (Buček) – 34. Varga D. (Coufal, Varga Mir.).

Více info: Poruba potvrdila roli favorita, Bobry sestřelila šesti góly

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Valašským Meziříčím by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Richard Koliba z Karviné. Jeho čárovými kolegy budou pánové Rudolf Vengřín z Ostravy a Vladimír Rožánek ze Studénky.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Poruby: 1,35
Remíza: 4,70