Páťáci si nadělili před Vánoci radost, v Třinci si otevřeli střelnici

Pavel Petruška, Gabriela Juříková, 24.12.2014
Ve 20. kole žákovské ligy odehraném v neděli 21. prosince si svěřenci trenéra Mrázka zajeli k poslednímu zápasu tohoto roku do Třince – bohužel, ne do nové Werk Arény, ale do stařičké ligové haly. A vůbec si nevedli špatně. Soupeře překvapili již v první půl minutě a do první přestávky si vystříleli pětibrankový náskok. Druhou třetinu Porubští pojali oddychově, a přestože vystřelili pouze dvakrát, třetím gólem slavil Mikuláš Stuchlík hattrick. Třetí dějství mělo stejný scénář jako první dvacetiminutovka. Střelba od první minuty nesla dále ovoce, a i když přišel porubský gólman Marian Münch v oslabení o čisté konto, radovali se hosté z výhry 12:1. RT TORAX Poruba se tak posunul na pátou pozici za Opavu, která má jen lepší skóre.

Nastoupili jsme do zápasu s kompletními třemi lajnami a gólmanem Marianem Münchem v bráně. Zápas se pro nás začal vyvíjet slibně již ve 27. vteřině první třetiny, kdy po krásné přihrávce zpoza brány od Tomáše Petrušky zakončoval švihem do horního růžku Jakub Macho. Po takovémto rychlém začátku jsme pokračovali tlakem na soupeřovu branku, který vedl k vedení po první třetině 0:5. O další branky zápasu se postarali dvěma góly Mikuláš Stuchlík, o další dva góly se pak podělili Daniel Skála a obránce Šimon Bialy.

Druhá třetina začala z naší strany trochu vlažněji, čemuž odpovídal i vývoj hry. Na třineckou bránu jsme vystřelili pouze dvakrát, ale Mikuláš Stuchlík z toho vytěžil svůj třetí gól, čímž završil svůj hattrick a stal se tak nejlepším střelcem zápasu.

Do třetí třetiny jsme nastupovali s pohodlným šesti gólovým náskokem a zahájili jsme ji téměř identicky jako třetinu první. Po krásné kombinaci Jakuba Macha a Davida Skály na jeden dotek a vyšachováním třinecké obrany včetně brankáře, zakončoval v čase 40:27 Daniel Skála do prázdné branky – tedy znovu 27 vteřin po úvodní buly třetiny. Ve 48. minutě se Daniel Skála stal dalším tří gólový střelcem. Pak následovaly úspěšné střely Jakuba Macha, Matěje Kalety a Matyáše Haladěje vedli jsme s naprostým přehledem 11:0.

Marian Münch i díky třem vyloučením v řadě našeho obránce Josefa Páska neudržel čisté konto a v 51. minutě kapituloval po kombinaci hráčů Třince v našem oslabení. Posledním střelcem zápasu byl pak v 56. minutě obránce Denis Puchala, který výhru RT TORAX Poruba upravil na konečných 12:1. Tímto vítězstvím jsme se posunuli v tabulce o stupínek výše – na pátou pozici, kdy při stejném počtu bodů nás od čtvrtého HC Slezan Opava dělí jen skóre. První utkání v novém roce nás čeká 3. ledna, kdy na svém ledě budeme hostit HC Vítkovice Steel.

Přeji klukům krásné a odpočinkové svátky, spoustu dárků pod stromečkem a hodně sil do nadcházejících soubojů.