PREVIEW: Útok na pátou výhru v řadě, Poruba vyjede na led Jágrova Kladna

Aleš Koubík, 15.01.2019
Jedenáct ze dvanácti možných bodů získal Miloš Holaň se svými svěřenci v posledních čtyřech zápasech. Jednalo se navíc o cenné skalpy ve venkovních zápasech, když RT TORAX udolal v přestřelce někdejšího mistra české extraligy Slavii a poté vynuloval ambiciózní jihočeský Motor. O další překvapení se může porubský celek pokusit na ledě rovněž bývalého účastníka extraligy, a to proti Jágrovu Kladnu, které z posledních dvaceti domácích zápasů odešlo jen čtyřikrát poraženo. Zápas 45. kola Chance ligy mezi Rytíři Kladno a HC RT TORAX PORUBA 2011 hostí ČEZ stadion Kladno od 18:00 hodin.

RYTÍŘI KLADNO

Kladno si zápasem s Porubou připomene 60. výročí zisku prvního mistrovského titulu v nejvyšší soutěži. Domácí nastoupí ve speciálních retro dresech, v nichž budou chtít v prvé řadě oslavit již zmíněné výročí, ve druhé řadě pak zapomenout na potupnou porážku z Frýdku-Místku, kde Jágrův tým padl nečekaně 1:5. Doma však Kladenští zpravidla své fanoušky potěší vítězstvím, najdou se však ale i výjimky. Horký kladenský led dokázal vyloupit dosud jen Havířov, Kadaň a dvakrát uspěla také Jihlava. Kladenský tým se bude muset vypořádat s řadou absencí, nenastoupí hned pět hráčů základní sestavy v čele s talentovaným Adamem Kubíkem, který ve dvaceti letech atakuje v tabulce produktivity kladenských Rytířů čtvrtou příčku, když nastřílel už šestnáct gólů a na třináct jich nahrál. Kladno sice potvrzuje své kvality, občasné výpadky ale hrají do karet Vsetínu, jež si v posledních týdnech počíná naprosto suverénně a středočeský celek už dokázal přeskočit také v tabulce. Rytíři jsou aktuálně třetí a na druhé Valachy ztrácí tři body. Porubští si budou muset dát pozor zejména na Petra Vampolu, který suverénně vládne kladenským statistikám. Oproti druhému nejproduktivnějšímu hráči Ladislavu Zikmundovi stačilo kanonýrovi odehrát o pět zápasů méně, aby nastřádal celkem 41 bodů za jedenáct branek a třicet asistencí. Zda nastoupí i Tomáš Plekanec, není jasné, ten doposud odehrál za svůj klub pět zápasů, v nichž získal šest bodů.

HC RT TORAX PORUBA 2011

Poruba po šesti prosincových porážkách v řadě sáhla k trenérským změnám a nový impuls začal fungovat téměř ihned. HC RT TORAX sice první zápas bez Miloše Holaně prohrál s jihlavským lídrem 1:2, pak ale ostravská jízda začala nahánět soupeřům strach. Poruba nejprve dobyla led pražské Slavie 5:4, následně si vyšlápla v nájezdech na Přerov (2:1) a o dva dny později šokoval výběr Miloše Holaně, Marka Pavlačky a Petra Bolka jihočeský Motor, který prohrál doma senzačně s nováčkem soutěže jasně 0:4. Porubští vzrůstající formu potvrdili naposledy proti poslední Kadani, jež vyprovodili na dalekou cestu domů výpraskem 8:1. Naplno začala také pracovat obrana, která za posledních 185 minut inkasovala jen dvakrát, základním pilířem se na Motoru a doma proti Kadani stal také famózní Hynek Kůdela, jehož úspěšnost za dva zápasy atakovala 98 procent. Ostravský tým z posledních čtyř zápasů vydoloval jedenáct bodů a prakticky nereálný novoroční sen o playoff tak začíná nabývat reálnějších rysů.