PREVIEW: Přiblíží se Poruba osmičce po derby s Havířovem?

Aleš Koubík, 18.01.2019
Bojovný výkon na ledě Kladna body nepřinesl, nicméně před porubským týmem je další těžká výzva v podobě regionálního derby s Havířovem. Nedaleký soused aktuálně drží sérii tří porážek, když na ledě Třebíče i Litoměřic dostal pět branek. Sebevědomí si nezlepšil ani ve šlágru s Frýdkem-Místkem a logicky následoval nepatrný propad tabulkou na šesté místo. Svěřenci Miloše Holaně sice nebodovali v posledním kole, ale přesto se můžou pochlubit bilancí jedenácti bodů z pěti zápasů. Navázat na domácí výhry s Přerovem a Kadaní by vzhledem k postavení v tabulce bylo pro domácí důležité, jelikož ztrácí na osmé místo devět bodů. Poslední derby ovládla Poruba, když havířovský led vyloupila gólem Jana Káni v čase 57:38. Zápas 48. kola Chance ligy mezi HC RT TORAX PORUBA 2011 a AZ Residomo Havířov hostí RT TORAX ARENA od 17:00 hodin!

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

33. kolo Chance ligy - 10. prosince 2018

AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba 2011 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Rehuš (Mrowiec, O. Procházka) – 30. Vymazal (Guman), 58. J. Káňa (Guman, Ovčačík). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:2, navíc Káňa J. (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1187. Střely na branku: 34:24.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Dudek, Zdeněk – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov, Maruna – Juhász, Cihlář, Macuh

HC RT TORAX Poruba 2011:Dolejš – Ovčačík, Slavík, Matějíček, Padrnos, Černý, Pastor – Guman, J. Káňa, Dufek – Kanko, Vymazal, Fojtík – Ollender, Pytlík, Jankovský

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC RT TORAX PORUBA 2011