PREVIEW: Porubu čeká další těžký soupeř, o body bude usilovat v Přerově

Aleš Koubík, 25.11.2018
Odrazit se zpět do horních pater tabulky by se chtěl pokusit porubský RT TORAX, který ve 27. kole Chance ligy na domácím ledě smetl pražskou Slavii 5:1. Jednoznačnou výhru dirigoval dvěma góly kapitán Ctirad Ovčačík, který se trefil ve vlastním oslabení i početní výhodě. Poruba tak po domácí výhře nad Benátkami nad Jizerou a bojovném výkonu na ledě vedoucí Dukly předvedla další povedený výkon a umazala cenné body ze ztráty na osmičku nejlepších. Přerov se naopak v posledních zápasech zadrhl a vyhrál jen jeden zápas z posledních pěti odehraných, když na domácím ledě porazil Litoměřice. V posledním kole padl ve Frýdku-Místku 1:3. Utkání 28. kola Chance ligy mezi HC Zubři Přerov a HC RT TORAX PORUBA 2011 hostí MEO Aréna Přerov od 18:00 hodin.

Přerov má herní krizi a spoustu zraněných, přesto je pořád nebezpečným soupeřem

Zubři se dlouho drželi na čele tabulky, ale pak přišla první černá série, kdy dokonce dva zápasy po sobě nevstřelili branku. Výsledkové zlepšení se záhy dostavilo, ale v posledních pěti zápasech přišla druhá herní krize, kterou zavinila i vlna zranění. Přerov v posledních pěti zápasech porazil jen Litoměřice. Nejbolestivější musela být domácí porážka s tehdy posledním Ústím nad Labem, kterému nevstřelili ani gól. Mimo domácí led poté prohráli se soupeři, kteří se nachází v tabulce pod nimi, a to Havířovem, Třebíčí a Frýdkem-Místkem. V posledním zápase se museli obejít bez nejproduktivnějšího hráče týmu Romana Pšurného, Tomáše Doležala, Mikuláše Zbořila nebo Jiřího Goiše, jenž v prvním vzájemném zápase sezóny dal Porubě dvě branky.

Poruba bude chtít navázat na dobré výkony

Poruba v posledních pěti kolech sice třikrát padla, ale přesto těsné prohry s Frýdkem-Místkem a Vsetínem předznamenaly zlepšení. Přišly následně dvě domácí výhry proti Benátkám nad Jizerou a Slavii při skóre 8:2. Bojovný výkon předvedl ostravský tým i na ledě vedoucí Dukly Jihlava. „Měli jsme slabší výsledky poslední dobou, ale herně to špatné nebylo. Budeme se v dalších zápasech snažit vrátit nejen herně, ale hlavně výsledkově do začátku sezóny, kdy se nám dařilo,“ hodnotil po výhře nad Slavii výkony mužstva Ctirad Ovčačík. Napravování reputace může pokračovat už proti Přerovu, který v říjnu vyloupil Ostravar Arénu a uštědřil domácím prohru 1:4. RT TORAX tak může mít zvýšenou motivaci do utkání, ve kterém opět půjde o cenné body do tabulky Chance ligy.

Tabulkové šachy s body, aneb co by kdyby

Přerovu patří v prozatímní tabulce šesté místo se 43 body. Jedenáctá Poruba by se v případě výhry za tři body mohla dotáhnout na svého soupeře už na šest bodů, přičemž mají zubři o zápas navíc. Na osmou příčku chybí svěřencům Aleše Flašara a Tomáše Sršně rovněž šest bodů. Je sice zbytečné se zabývat tabulkami před polovinou soutěže, ale koho by čísla nezajímala? Stejně jako se Slavii se dá tedy říct, že i ve 28. kole Chance ligy bude hrát Poruba o pověstných „šest bodů“.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

13. kolo Chance ligy - 13. října 2018

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Zubr Přerov 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 33. Káňa J. (Vymazal) – 10. Goiš (Hejcman, Doležal), 20. Goiš (Navrátil), 52. Sýkora (Čáp, Pala), 60. Sýkora. Rozhodčí: Koziol, Přikryl – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 585. Střely na branku: 32:39.

HC RT TORAX Poruba 2011:Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Dundáček, Slavík – Káňa J., Hudeček (10. – 18. Häring), Illéš – Vymazal, Zdeněk, Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Jankovský, Kanko, Tomi

HC Zubr Přerov:Klimeš – Pala, Čáp, Novotný, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC ZUBR PŘEROV