PREVIEW: Poruba znovu letí k Bobrům. Ukončí sérii, nebo přijde na řadu pátý duel?

PREVIEW: Poruba znovu letí k Bobrům. Ukončí sérii, nebo přijde na řadu pátý duel?

René Chyla, 19.03.2018
Porubští hokejisté první zápas semifinále nezvládli v prodloužení, pak ale dobyli stánek Bobrů, aby následně ve třetím utkání urvali v nervy drásající bitvě druhý bod v nastaveném čase díky Janu Káňovi. HC RT TORAX bude ještě minimálně jeden zápas v playoff hrát na domácím ledě, zda to ale budou duely finálové, nebo rozhodující semifinálový, to se může rozhodnout už v úterý 20. března 2018 ve Valašském Meziříčí, kde je naplánováno čtvrté pokračování vyhrocené semifinálové série. Bobři se budou moci znovu opřít o bouřlivé domácí publikum, tak neváhejte a pojeďte to domácím co nejvíce znepříjemnit a dohnat Ostravany k vytouženému postupu!

4. semifinále II. ligy skupiny Východ
HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ vs. HC RT TORAX PORUBA 2011
úterý, 20. března 2018, 18:00 hod.
Zimní stadion Valašské Meziříčí


Vstupné: 60 Kč

Kvarteto arbitrů pro zápas s Valašským Meziříčím

hlavní rozhodčí Vojtěch Fiala (Havířov)
hlavní rozhodčí Jakub Koziol (Frýdek-Místek)
čárový rozhodčí Vladan Bojda (Třinec)
čárový rozhodčí Martin Konvička (Třinec)

Pokud porubským hokejistům někdo v této sezoně opravdu nesedl, a kdo se jevil jako nejnepříjemnější soupeř pro vyřazovací boje, pak je to jednoznačně právě Valašské Meziříčí, které přiřadili Ostravanům pro semifinále Draci Šumperk, kteří přetlačili v předkole Tatru Kopřivnici v pěti utkáních 3:2 na zápasy. Bobři si totiž na favorita vyšlápli hned čtyřikrát ze sedmi letošních vzájemných zápasů a jako jediní z celé ligy mají s Porubou lepší vzájemné zápasy. Ty provázely často také velké přívaly emocí, ať už se jednalo o sporně uznané nebo neuznané branky, bitky, vysoké tresty nebo vzájemné provokace. Pokud bude semifinále pokračovat v podobném duchu, pak se mají rozhodně fanoušci na co těšit a prakticky není ani lepší pozvánky. Výhodou této série nemusí být ani domácí prostředí, jelikož jak Poruba, tak i Valašské Meziříčí potvrdilo, že dokáže rozebrat druhý celek i na jeho ledě. Nejvyšší výhru si v těchto zápasech připsali ale borci z Valašska, kteří napodobili excelentní výkon z loňské sezony, v RT TORAX ARENĚ zopakovali neskutečný výsledek a zvítězili 6:2. Zatímco Poruba dva týdny odpočívala, Bobři jsou rozehraní z předkola, což může být jak výhoda z pohledu rozehranosti, tak nevýhoda z pohledu únavy, která se může při protáhnutí semifinálové série na více než tři zápasy při systému mezi zápasy pouze jediného dne volna projevit. Za domácí borce v základní části řádila zejména trojice Vladimír Luka – Jiří Zdeněk – Josef Fojtík, která nasbírala celkem 140 kanadských bodů. Na bilanci více než jednoho bodu na zápas se po nevýrazném úvodu dostal také exextraligový útočník Jan Káňa, jenž dokázal bodovat už jedenáctkrát v řadě, pokud nepočítáme poslední zápas základní části na ledě Kopřivnice. U týmu z Valašska je nutné si dát pozor na Jakuba Pořického, který v playoff nasbíral už devět kanadských bodů za sedm gólů a dvě asistence. Čtyři branky s dvěma asistencemi pak zapsal Tomáš Brunec. Mezi obránci pak vyniká exvsetínský zadák Michal Žák, kterému se povedlo zejména první semifinále na ledě ostravské Poruby, kde pětadvacetiletý bek vstřelil dva góly a přidal navrch jednu asistenci. Další přidal ve třetím semifinále.


1. zápas semifinále (Poruba – Valašské Meziříčí 4:5 pr.)

Úvodní duel semifinálové série přinesl nečekané zvraty. Bobři potvrdili velkou formu na ostravské borce, které pořádně potrápili a nakonec urvali první bod v prodloužení díky nahození Jakuba Pořického. Valašské Meziříčí vedlo v polovině utkání v RT TORAX ARENĚ už 3:0, pak ale předvedli domácí neskutečný válec, díky kterému zápas otočili na 4:3 a kráčeli pomalu k prvnímu triumfu. Bobři ale dokázali vyrovnat, poslat utkání až do prodloužení, v němž slavili, jak již bylo řečeno, hosté.


2. zápas semifinále (Valašské Meziříčí – Poruba 3:6)

Druhý semifinálový zápas, které hostilo Valašské Meziříčí, už bylo přesně takové, na jaké byli fanoušci zvyklí. Mnohočetná oslabení, tři tresty do konce utkání, devět branek a hattrick Vladimíra Luky, přesně to byl základní kámen k veledůležitému vítězství, po němž mohli Porubští slavit vyrovnání série na 1:1. Bobři prolomili prokletí domácích týmů v těchto vzájemných zápasech a v první třetině se jim povedlo vstřelit branku. Ani ta ale nakonec nepomohla, jelikož Lukova formace řídila od druhé třetiny všechny branky, Tomáš Káňa zapsal čtyři body, stejně jako kanonýr Vladimír Luka. Jan Káňa pak prodloužil zase negativní bilanci, jelikož proti Bobrům usedl i popáté na trestnou lavici, podruhé to byl dokonce trest vyšší.


3. zápas semifinále (Poruba – Valašské Meziříčí 4:3 pr.)

Třetí zápas semifinále byl, jako oba předchozí, pořádně vyhecovaný a vítěz tohoto zápasu by byl pak už jen krok od finále, zatímco druhý by si již nemohl dovolit zaváhání. V RT TORAX ARENĚ se ale Bobrům v letošní sezoně daří nejvíce za poslední roky, což potvrdili i v tomto zápase, když nad domácí Porubou vedli 1:0 a poté dokonce díky dvěma slepeným gólům už 3:1, Ostravané ale naštěstí nedovolili druhé fiasko, poslali díky výstavní trefě Marka Kaluži a Marka Haase zápas do prodloužení, v němž se činil Jan Káňa, který plaveckou oslavou vysekl druhý bod Porubským. Nouze nebyla ani o další dva vyšší tresty, tentokrát si desítku musela odsedět dvojice Jan Dresler – Jan Puškár.


Další zápas 4. semifinále

Šumperkvs.Hodonín18:00