PREVIEW: Naposledy doma v téhle sezóně proti Českým Budějovicím

Aleš Koubík, 22.02.2019
Do konce základní části chybí Porubě odehrát dva zápasy, přičemž už jen jeden bude před vlastním publikem. RT TORAX prověří tým s ambicemi na postup do extraligy a někdejší účastník nejvyšší české soutěže, a to České Budějovice. Letošní vzájemné zápasy zatím patří ostravskému celku, jenž vyhrál domácí utkání ještě v Ostravar Aréně, a pak přidal i jedno vítězství z jihu Čech. Svěřenci Miloše Holaně se naladili před koncem sezóny na vítěznou vlnu, když uspěli proti Slavii a po nájezdové loterii přivezli dva body z Přerova. Na druhé straně tým Václava Prospala vyhrál devět z posledních deseti zápasů. Zápas 59. kola Chance ligy mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a ČEZ Motor České Budějovice hostí RT TORAX ARENA od 16:00 hodin.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

44. kolo Chance ligy - 9. ledna 2019

ČEZ Motor České Budějovice- HC RT TORAX Poruba 2011 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Václavek (Toman, Ďurač), 36. Zdeněk (Illéš, Guman), 59. Urbanec (Toman), 60. Dufek (Šnajnar, Káňa J.). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Pechánek, Bohunek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5311. Střely na branku: 41:16.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Plášil, Jandus, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Fillman – Beránek, Šimánek, Babka – Novák, Gilbert, Doležal – Karabáček, Bradley, Endál – Čermák, Přikryl, Heřman – Dančišin.

HC RT TORAX Poruba 2011:Kůdela – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Padrnos, Pastor, Šnajnar – Káňa J., Kanko, Dufek – Illéš, Zdeněk, Guman – Ďurač, Václavek, Toman – Alexeyev, Fojtík, Häring.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC RT TORAX PORUBA 2011

Nejproduktivnější hráč: 40 bodů - Jan Káňa (14+26)

Nejlepší střelec: 19 branek - Petr Kanko