PREVIEW: Na led aktuálního lídra do Jihlavy, odkud Poruba přivezla v historii jen dvě výhry

Aleš Koubík, 20.11.2018
Černá série čtyř porážek v řadě skončila v pondělí, kdy RT TORAX porazil na domácím ledě Benátky nad Jizerou 3:1 a po dlouhé době nepřineslo utkání žádný zásadní zvrat. Pozitivní prvky ze zápasů s Frýdkem-Místkem a Vsetínem se tak projevily naplno a zlepšený výkon může porubský tým předvést v Jihlavě. Dukla nečekaně poskočila do čela Chance ligy, když dosud vedoucím Českým Budějovicím bylo po kontumaci odebráno šest bodů za chyby v sestavách. Není však náhoda, že několikanásobný mistr české ligy se hřeje na prvním místě. Z posledních dvanácti utkání prohrál jen jedno s Českými Budějovicemi a v dalších jedenácti zápasech neztratil ani bod! Naposledy vyšel bodově naprázdno Frýdek-Místek. Zápas 26. kola Chance ligy mezi HC Dukla Jihlava a HC RT TORAX PORUBA 2011 hostí Horácký zimní stadion v Jihlavě od 17:30 hodin.

Forma Dukly straší všechny soupeře, doma prohrála jen dva zápasy

Suverenita! Slovo vystihující nejlépe formu Dukly v domácím prostředí. Horácký zimní stadion by klidně mohl používat označení - Můj dům je můj hrad. V dosavadních dvanácti zápasech nestačila jen v září na Havířov a v půlce října na Vsetín. Jihlavě se ale daří i na ledě soupeřů a současná vítězná série čítá už osm výher v řadě. Domácí šňůra se v případě vítězství nad ligovým nováčkem může protáhnout na sedm zápasů.Velké zásluhy získává gólman Jan Brož, který vychytal během jednoho měsíce čtyři čistá konta, když vynuloval Slavii, Přerov, Havířov a Třebíč. Klíčovou roli měl právě v posledním utkání, kde zápas skončil fotbalovým výsledkem 1:0.

Poruba přivezla z Jihlavy v dosavadní historii jen dvě vítězství

Poruba se ještě pod starým názvem Sareza nebo VOKD setkávala s Duklou v letech 2005-2009 v rámci první ligy. V šestnácti uskutečněných zápasech vyhrál ostravský tým pětkrát a dvakrát to bylo mimo domácí kluziště. Před jedenácti lety naposledy Jihlava doma prohrála s Porubou, když utrpěla debakl 6:2. Šest branek potřebovala i na vítězství o rok dříve. Tím to však skončilo a žádné další vítězství do roku 2009 nepřidala.

Illéš táhne Porubu vzhůru, skóroval ve čtyřech z pěti zápasů

Jakub Illéš v posledních pěti zápasech si vždy připsal alespoň bod a k tomu přidal ve čtyřech duelech i vstřelenou branku. Trefil se proti Třebíči, Frýdku-Místku, Vsetínu i Benátkám nad Jizerou a pomalu se dotahuje na Jana Káňu a Petra Kanka. Skvělá čísla si vzhledem k aktuálnímu postavení v tabulce drží extraligový Daniel Dolejš, jenž se procentuální úspěšností zákroků blíží téměř k 92%. Osvědčuje se i dravé mládí v podobě Jozefa Baláže nebo Jana Hudečka.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

11. kolo Chance ligy - 6. října 2018

Branky a nahrávky: 29. Zdeněk (Dolejš), 32. Hudeček (Vymazal, Slavík), rozhodující nájezd Vymazal – 50. Dostálek (Pohl, Kajínek), 55. Havránek (Harkabus). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 470. Střely na branku: 28:49.

HC Dukla Jihlava: Lundström – Pohl, Kajínek (A), Půža, Suchánek, Štebih, Štindl – Dostálek, Čachotský (C), Čermák – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Zeman, Havránek – Osmík, Hrníčko

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Adam, Ovčačík (A), Urbanec, Matějíček, Dundáček, Slavík – Káňa (A), Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk (C), Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Kanko, Jáchym, Tomi.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC DUKLA JIHLAVA

Nejproduktivnější hráč: 25 bodů - Lukáš Anděl (10+15)

Nejlepší střelec: 14 branek - Vlastimil Dostálek