PREVIEW: Bitva o mečbol! Poruba hodlá v neděli otočit sérii

PREVIEW: Bitva o mečbol! Poruba hodlá v neděli otočit sérii

René Chyla, 17.03.2018
Porubští hokejisté zvládli veledůležitou bitvu na Valašsku a stejně jako Valašské Meziříčí v prvním duelu pokazilo domácím pozápasové vítězné oslavy s vlastními fanoušky. HC RT TORAX hodlá sérii na domácím ledě otočit a vytvořit si tak výbornou pozici pro úterní zápas, v němž už bude jednomu z týmů téct pořádně do bot. Třetí zápas semifinálové série začíná v RT TORAX ARENĚ v neděli 18. března od 17 hodin. Dorazíte opět v hojném počtu?

3. semifinále II. ligy skupiny Východ
HC RT TORAX PORUBA 2011 vs. HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
neděle, 18. března 2018, 17:00 hod.
RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba


Vstupné: 70 Kč

Kvarteto arbitrů pro zápas s Valašským Meziříčím

hlavní rozhodčí Petr Přikryl (Prostějov)
hlavní rozhodčí Tomáš Cabák (Nový Jičín)
čárový rozhodčí Přemysl Bartek (Frýdek-Místek)
čárový rozhodčí Mikuláš Dohnal (Frýdek-Místek)

Pokud porubským hokejistům někdo v této sezoně opravdu nesedl, a kdo se jevil jako nejnepříjemnější soupeř pro vyřazovací boje, pak je to jednoznačně právě Valašské Meziříčí, které přiřadili Ostravanům pro semifinále Draci Šumperk, kteří přetlačili v předkole Tatru Kopřivnici v pěti utkáních 3:2 na zápasy. Bobři si totiž na favorita vyšlápli hned čtyřikrát ze sedmi letošních vzájemných zápasů a jako jediní z celé ligy mají s Porubou lepší vzájemné zápasy. Ty provázely často také velké přívaly emocí, ať už se jednalo o sporně uznané nebo neuznané branky, bitky, vysoké tresty nebo vzájemné provokace. Pokud bude semifinále pokračovat v podobném duchu, pak se mají rozhodně fanoušci na co těšit a prakticky není ani lepší pozvánky. Výhodou této série nemusí být ani domácí prostředí, jelikož jak Poruba, tak i Valašské Meziříčí potvrdilo, že dokáže rozebrat druhý celek i na jeho ledě. Nejvyšší výhru si v těchto zápasech připsali ale borci z Valašska, kteří napodobili excelentní výkon z loňské sezony, v RT TORAX ARENĚ zopakovali neskutečný výsledek a zvítězili 6:2. Zatímco Poruba dva týdny odpočívala, Bobři jsou rozehraní z předkola, což může být jak výhoda z pohledu rozehranosti, tak nevýhoda z pohledu únavy, která se může při protáhnutí semifinálové série na více než tři zápasy při systému mezi zápasy pouze jediného dne volna projevit. Za domácí borce v základní části řádila zejména trojice Vladimír Luka – Jiří Zdeněk – Josef Fojtík, která nasbírala celkem 140 kanadských bodů. Na bilanci více než jednoho bodu na zápas se po nevýrazném úvodu dostal také exextraligový útočník Jan Káňa, jenž dokázal bodovat už jedenáctkrát v řadě, pokud nepočítáme poslední zápas základní části na ledě Kopřivnice. U týmu z Valašska je nutné si dát pozor na Jakuba Pořického, který v playoff nasbíral už sedm kanadských bodů za pět gólů a dvě asistence. Čtyři branky s jednou asistencí pak zapsal Tomáš Brunec. Mezi obránci pak vyniká exvsetínský zadák Michal Žák, kterému se povedlo zejména první semifinále na ledě ostravské Poruby, kde pětadvacetiletý bek vstřelil dva góly a přidal navrch jednu asistenci.


1. zápas semifinále (Poruba – Valašské Meziříčí 4:5 pr.)

Úvodní duel semifinálové série přinesl nečekané zvraty. Bobři potvrdili velkou formu na ostravské borce, které pořádně potrápili a nakonec urvali první bod v prodloužení díky nahození Jakuba Pořického. Valašské Meziříčí vedlo v polovině utkání v RT TORAX ARENĚ už 3:0, pak ale předvedli domácí neskutečný válec, díky kterému zápas otočili na 4:3 a kráčeli pomalu k prvnímu triumfu. Bobři ale dokázali vyrovnat, poslat utkání až do prodloužení, v němž slavili, jak již bylo řečeno, hosté.


2. zápas semifinále (Valašské Meziříčí – Poruba 3:6)

Druhý semifinálový zápas, které hostilo Valašské Meziříčí, už bylo přesně takové, na jaké byli fanoušci zvyklí. Mnohočetná oslabení, tři tresty do konce utkání, devět branek a hattrick Vladimíra Luky, přesně to byl základní kámen k veledůležitému vítězství, po němž mohli Porubští slavit vyrovnání série na 1:1. Bobři prolomili prokletí domácích týmů v těchto vzájemných zápasech a v první třetině se jim povedlo vstřelit branku. Ani ta ale nakonec nepomohla, jelikož Lukova formace řídila od druhé třetiny všechny branky, Tomáš Káňa zapsal čtyři body, stejně jako kanonýr Vladimír Luka. Jan Káňa pak prodloužil zase negativní bilanci, jelikož proti Bobrům usedl i popáté na trestnou lavici, podruhé to byl dokonce trest vyšší.


Další zápas semifinále

Hodonínvs.Šumperk17:00