Ostravské hokejové dny v Kooperativa Areně

Gabriela Juříková, 24.08.2018
Náročný a kvalitně obsazený turnaj odehráli hráči 8. třídy o víkendu 18. – 19. srpna. Hokejová akademie Davida Moravce pozvala týmy z Moravy, Slovenska, USA a Rakouska. První turnajový den se mužstva sešla v Hale Polárka, v neděli se finále turnaje Ostravských hokejových dnů pro ročník 2005 odehrálo v Kooperativa Areně. Porubští osmáci, vedeni trenérem Miroslavem Bahníkem, měli stříbro na dosah, ale v konečném účtování obsadili čtvrtou příčku.

Šest utkání během dvou dnů prověřilo herní schopnosti a především kondici hráčů. Porubský tým se po prvním dnu probojoval do finálové skupiny. Vstup do druhého dne vypadal po vydřeném vítězství nad Warriorem slibně, ale pak přišla dvě zaváhání v podobě dvou proher, což v konečném součtu stačilo na 4. místo.

Ale i na toto umístění se můžou porubští hráči osmé třídy dívat se vztyčenou hlavou. Ke všem utkáním totiž přistoupili zodpovědně. K lepšímu umístění chyběla jen trocha štěstí. Vyhrát utkání s Havířovem, které se lámalo až v poslední třetině, měl by HC RT TORAX stříbro.
Trenér Bahník je ale s výsledkem spokojen, protože věří, že hráči jdou správnou cestou a nebude trvat dlouho a medaile z nějakého příštího turnaje bude.

„Chci poděkovat hráčům za výkony a bojovnost, rodičům pak za významnou podporu při všech zápasech,“ dodává trenér Bahník v informativním rozhovoru, v kterém poskytl podrobnosti o celém turnaji.

1. den ve Frýdku-Místku – Hala Polárka

HC RT TORAX Poruba – NY Select (USA) 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly Poruby: Konečný 2, Kovalčík, Činčala

HC Kometa Brno – HC RT TORAX Poruba 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly Poruby: Kavan, Gajda, Krčmarský, Kalužík T.

HC RT TORAX Poruba – EHC Lions (AUT) 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Góly Poruby: Konečný, Krčmařský

2. den v Porubě – Kooperativa Arena

HC RT TORAX Poruba – HCM Warrior Brno 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly Poruby: Krčmarský, Konečný, Kalužík T.

HC Lions (AUT) – HC RT TORAX Poruba 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Góly Poruby: Janeček, Kavan

HC RT TORAX Poruba – HC AZ Residomo Havířov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Gól Poruby: Šrubař