Oplatí Sareza Zvolenu loňskou porážku?

Lukáš Bajgar, 20.08.2007
V úterý 21. srpna od 17 hodin začíná ve slovenském Zvolenu další přípravné utkání Sarezy Ostrava, která se v tomto měsíci již dvakrát střetla s jiným účastníkem extraligy východního souseda, Žilinou – a pokaždé vítězně. Ovšem úterní – a posléze i páteční – soupeř by již měl prokázat jiné kvality, dlouhodobě se řadí mezi nejsilnější čtyřku ligy a i loňské umístění na druhém místě po základní části a konečné čtvrté, když v semifinále nestačil na pozdějšího mistra z Bratislavy, je toho jen důkazem.
DNEŠNÍ ZÁPAS SLEDUJTE ON-LINE: HKm Zvolen - Sareza Ostrava od 17:00

Sareza Ostrava se se slovenským Zvolenem utkala prvně v předešlé letní přípravě, která byla charakteristická řadou utkání se soupeři tamější extraligy. A byl to právě Zvolen, kdo jako jediný nalezl recept na porubský manšaft a po tuhé bitvě ji udolal 3:2. Domácí tehdy sice po brance Babky a dvou zásazích Cibuĺi vedli již v devětadvacáté minutě rozdílem „třídy“, jenže bojovný duch hostí a především trefy Valušiaka a Glase málem zavdaly na senzaci.

Slovenský celek začal přípravu porážkou s nováčkem extraligy Kežmarokem 3:4 na vlastní půdě. V dresu domácích se objevil Michal Holuša, jenž na jednu branku asistoval a jenž v klubu byl na testech, a v dresu hostí zase Dušan Brincko. Paradoxem je, že právě Kežmarok v dosavadním průběhu jako jediný nalezl recept na tým Ladislava Svozila, neboť jej překonal i v minulém týdnu a to 4:0. V ostatních duelech celek maximálně remizoval (1:1 ze Žilinou a 3:3 s Třincem) a vyhrával (4:0 a 5:3 Zlín, 9:1 Nowy Targ a 4:3 Sokol Kyjev).

Kádr Sarezy Ostrava po pátečním vítězství nad Žilinou čekala první větší redukce hráčů. Martinové Dudáš a Buček, Lukáš Buček, Adam Červenka a Daniel Kraft zamíří formou střídavých startů patrně do klubů II. ligy a další redukce s následným vytvořením definitivního týmu pro první ligu čeká ostravské borce nejpozději do čtrnácti dní. Dá se tedy očekávat jejich plné nasazení a neměli by být Zvolenu lehkým soustem.

Poslední přípravné utkání obou týmů

HKm Zvolen

MHK SkiPark Kežmarok - HKm Zvolen 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: Šechný 2, Drotár, Zlocha