Obránce Patrik Demel odchodu z Vítkovic nelituje. Byla to skvělá sezona, říká

Adam Bagar, 08.04.2013
Obránce Patrik Demel v průběhu sezony vyztužil obranné řady porubských starších dorostenců. Začínal totiž ve Vítkovicích, kde postupem času nedostával tolik prostorů a rozhodl se pro návrat. Dobře udělal. RT TORAX totiž působil jako rozjetá mašina a v celé sezoně zaznamenal pouhé dvě porážky – v základní části s Opavou a v baráži na ledě Ústí nad Labem. Zbývající duely v boji o extraligu svěřenci trenéra Rambouska zcela ovládli a mohli se radovat ze zaslouženého postupu. "Společně s loňskými třemi reprezentačními starty to považuji za největší úspěch," uvědomuje si Patrik Demel, který si v Porubě na herní nevytíženost rozhodně nemohl stěžovat. Však také nastupoval jak za starší dorost, tak i za juniorku.

Obránce Patrik Demel začal sezonu v extraligových Vítkovicích, kde společně s Lukášem Klokem vytvořil kvalitní obrannou dvojici, jenže poté přišel nečekaný zlom. "Myslím si, že nám to klapalo, ale pak Lukáš přešel do juniorky a rázem jsem nedostával tolik prostoru," přiznává. "Neměl jsem stabilní místo v sestavě a pendloval jsem mezi jednotlivými formacemi. Připadal jsem si jakoby mě někdo střídavě poléval studenou a horkou vodou," pokračuje sedmnáctiletý obránce. "Patří to k hokeji a projde si tím v podstatě každý hráč," doplňuje.

Logickým vyústěním byl návrat do ligové Poruby, která měla ambice postoupit do extraligy. "Vážím si toho, že mi dal trenér Rambousek šanci," pochvaluje si. "Začal jsem se tady daleko více prosazovat, ale to samozřejmě souvisí jak s časem stráveným na ledě, tak i změnou soutěže," říká Demel, kterému při nelehkém rozhodování pomohla i rodina. "Dokonce dědeček, který občas navštěvuje naše zápasy, mi doporučoval odchod do Poruby. Říkal mi, že vždycky je nejdůležitější hrát."

V Porubě se usadil ve vysoce produktivní druhé formaci, která byla u většiny vstřelených branek týmu. "Klapalo nám to perfektně," libuje si. "Ale musím přiznat, že jsem měl trošku obavy, jestli jsme nenasadili tu laťku až příliš vysoko," přiznává šikovný obránce středního vzrůstu. "Obavy byly naštěstí zbytečné a dařilo se nám i v baráži," těší jej a vzápětí ještě dodává. "Byla to prostě naprosto skvělá sezona."

To skutečně byla, po suverénní jízdě v základní části RT TORAX ovládl i následnou baráž a vybojoval si postup do extraligy. "Důležitý je vždy začátek, takže nejdůležitější bylo hned první utkání s Ústím nad Labem. Tam jsme se nastartovali," hovoří o duelu, který Rambouskova družina vyhrála hladce 6:2. Více než se soupeři nakonec Poruba bojovala s nemocemi. "Společně jsme to nějak překonali," konstatuje Demel, který byl, co se oslav týče, velice opatrný. "Až když jsem v Přerově skákal rybičku, tak jsem tomu uvěřil," přiznává.

Sezona to byla bezesporu skvělá, ale byla i nejlepší v jeho dosavadní kariéře? "Společně s loňskými třemi starty v reprezentační sedmnáctce to byl největší úspěch, na který jsem dosáhl," popisuje. "Věřím, že to nejlepší mám ale ještě před sebou," říká odhodlaně. Další sezonu už ovšem s největší pravděpodobností porubský dres hájit nebude. "Juniorka hraje pouze ligu, která má bohužel mnohem nižší úroveň než extraliga," mrzí jej. "Chtěl bych hrát hokej na nejvyšší úrovni, ale uvidíme, co přinesou další týdny," zakončuje.