Obdržený gól mě mrzí hlavně kvůli Kubovi Štěpánkovi, říká o gólu v ostravské síti Petr Fabián

Vladimír Vronka, 08.10.2006
Sareza Ostrava přehrála v devátém kole I. ligy prostějovské Jestřáby pěti brankami v prostřední části utkání. Poprvé v sezoně se ostravskému celku podařilo před vlastními tribunami sehrát nejen pro oko lahodící hru, ale tentokráte okořeněnou i góly. Po utkání se konala tisková konference, na kterou se dostavili za domácí sportovní manažer Petr Fabián, jenž byl samozřejmě se ziskem tří bodů velice spokojen, a kapitán týmu Pavel Šebesta, který se v dresu domácích představil po několikazápasové odmlce zaviněné zraněním. Za hosty přišli trenér poraženého celku Aleš Flašar a střelec jediného gólu, navíc v oslabení, Prostějova Lukáš Říha.

Trenér hostí Aleš Flašar hodnotil prohru na tiskové konferenci. „Těžko se mi zápas hodnotí. Dokud nedostanete gól tak hrajete ve čtyřech popřípadě ve třech. Já se nedivím, že Sareza je tak vysoko, doma nemůže absolutně prohrát. Hrát proti osmi lidem dokud nedostanete gól je hodně těžké. Byla otázka času, kdy se naše mladá obrana sesype. Udělali jsme individuální chyby, které vyplynuly z únavy. V obraně máme mladé kluky, točili jsme jen tři obrany. Dostali jsme smolnou první branku. kterou se utkání zlomilo, myslím si, že z ni měl největší radost rozhodčí. Hrát sedm oslabení v první třetině, čtrnáct minut oslabení v první třetině se mi zdá opravdu hodně i na to, co se píská. To jsem ještě nezažil. Bylo mi z toho hodně těžko a hodně špatně. Přijeli jsme hrát hokej a ne proto, aby si Sareza na nás zkoušela přesilové hry. Glas únavou upadne na led, náš hráč u něj stojí a on zapíská dvě minuty. To jsem ještě neviděl, tam předchází sekyra hráče Sarezy, náš do něho opětovně narazí, oba spadnou na led a on vylučuje našeho hráče. Nechápal jsem co dokázal rozhodčí v první třetině vyplodit. Pak to byla otázka času, čekal jsem, že to za stavu 5:0 ještě více zkompenzuje, že nám dá ze tři přesilovky pět na tři, ale to už mi připadalo trochu k smíchu. Domácí proměnili šance po našich hrubých chybách a o tom hokej je.“

Jako druhý se k zápasu se k zápasu vyjádřil sportovní manažer Sarezy Petr Fabián „Dnes se výkony rozhodčích těžko hodnotí, protože mají specifický metr, se kterým je vždycky problém. V první třetině jsme měli několik přesilovek a to sebralo Prostějovu hodně sil, které jim chyběly v druhé části, ve které jsme Prostějov přebruslili. Musím vyzdvihnout náš tým. Projevilo se, že hrajeme na čtyři pětky celou soutěž, pokud to jde. Časem se to ještě projeví.“ Sareza obdržela jediný gól při vlastní přesilové hře. Chyba v útočném pásmu stála ostravského gólmana čisté konto. „Mrzí mě to hlavně kvůli Kubovi Štěpánkovi, myslel jsem si deset minut před koncem, že už by si mohl odvést nulu, ale Lukáš Vnenk dostal těžkou nahrávku, která se těžko zpracovává, od Libora Gelačáka, ale to se stane. Na druhou stranu jsem věděl, že jak jel Lukáš Říha na bránu, že je to gól,“ vyzdvihl střelecké schopnosti jediného úspěšného prostějovského střelce Lukáše Říhy. V zápase s Prostějovem zazářila řada Glas – Pavlačka – Janečka. Posledně jmenovaný dal dvě branky, čímž udělal radost nejen trenérovi. „Dneska jsme si před zápasem s panem Rambouskem tipli, že by se mohla tato lajna chytit, ale že se chytí až tak moc, to nikdo z nás nečekal. Musím vyzvednou především výkon mladého Petra Janečky, protože jeho výkon byl hodně cítit, dobrusloval situace, chtěl puk a korunoval to dvěma góly. Je to mladý kluk a má to před sebou,“ dodává sportovní manažer na adresu nejlepšího hráče utkání.

Domácí kapitán Pavel Šebesta se vrátil po zranění na ledovou plochu. „Mám již nějaké roky, jsem rád, že se to dalo do kupy. Jsem rád, že se dnes vyhrálo, protože zápasy s týmy z Moravy ať to je Olomouc, Prostějov nebo Havířov jsou vlastně malá derby Hráči se znají, znají se trenéři, realizační týmy se také znají. Zápasy jsou vyhecované a myslím si, že jsme dnes vyhráli tím, že hrajeme na čtyři lajny. Zápasu je strašně hodně“

Jediný prostějovský střelec Lukáš Říha byl po utkání hodně unaven. „V první třetině byla spousta oslabení, takže jsem to vlastně hrál na jedné brusli. Druhou třetinu nám došly síly. Devět zápasů hrajeme prakticky na čtyři lidi, což se musí projevit. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku 5 na 3 za stavu 2:0. Kdyby to bylo 2:1, tak by možná dostala Ostrava strach a možná by jsme je ještě potrápili, ale pak jsme dostali na 3:0. Čtvrtý a pátý gól byl již jen hřebíček. A můj gól? Obránce udělal chybu, to se stává, zapomněl puk za sebou, když jedete sám na bránu tak je to 50:50, ale gólman většinou nemá šanci.“ „U tebe nemá většinou šanci,“ skočil prostějovskému útočníkovi do řeči Petr Fabián. „Já jsem to tak nechtěl říct. Je to 50:50, a když to dobře uděláte, tak s tím gólman moc udělat nemůže,“ pokračoval v myšlence nájezdu osamoceného hráče na gólmana Lukáš Říha.