OSTRAVSKÉ HRY 2019 ročníku 2007 vyhrál Slovan Bratislava, Porubané skončili těsně pod stupni vítězů

Gabriela Juříková, 29.08.2019
Předposlední prázdninový víkend 24. – 25. srpna patřila Kooperativa Arena sedmým třídám, které se v rámci OSTRAVSKÝCH HER zúčastnily turnaje pořádaného HC RT TORAX Poruba ve spolupráci s David Moravec Sport Events. Výběry New York Select, Pardaugava Riga, pak Slovan Bratislava, Dukla Trenčín, Oceláři Třinec a RT TORAX Poruba se ve skupinách utkaly každý s každým. Pohár pro vítěze si odvezl Slovan, Porubané skončili čtvrtí. Nejlepším bekem se stal Porubský Jiří Douda.

Po základní hrací době 2 x 20 min následovalo prodloužení 1 x 5 minuty ve čtyřech hráčích na obou stranách. Poté prodloužení 1 x 5 minut ve třech hráčích na každé straně. V případě, že nepadl gól v prodlouženích, rozhodovaly nájezdy systémem tzv. „náhlá smrt“, přičemž jeden hráč mohl provádět nájezd pouze jednou.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE ročníku 2007:
1. HC Slovan Bratislava
2. HC Dukla Trenčín
3. HC Oceláři Třinec
4. HC RT TORAX Poruba
5. New York Select
6. Pardaugava Riga

Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Leonardo Henriquez HC Slovan Bratislava.
Nejlepším obráncem byl vyhlášen Jiří Douda HC RT TORAX Poruba.
Nejlepší útočníkem byl vyhlášen Tobias Tomík HC Dukla Trenčín.
Ocenění nejlepšího trenéra dostal Blava HC Slovan Bratislava.

Zápas o 3. místo:
HC Oceláři Třinec – HC RT TORAX Poruba 6:3 (5:1, 1:2)

Zápas o 1. místo:
HC Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 5:6sn