Nevěřil jsem vlastním očím, jak to mohl takhle chytit, přemýšlí o Maříkově zákroku Jan Heřman

Jan Škarpa, 16.02.2006
Sareza prohrála 3:1 s Mladou Boleslaví, jediný gól vstřelil Jan Heřman. Jak viděl svou letošní jubilejní desátou trefu? V průběhu utkání odstoupil z důvodu zranění Lukáš Bokroš, který nám odtajnil plány pro příští sezónu. Proč nastoupil v dresu týmu z města aut Roman Chatrnúch jen na jedno střídání? Trenér Sarezy poznamenal, že Ostrava nastoupila proti jednomu z favoritů letošní první ligy…
Sareza nastoupila proti jednomu z favoritů soutěže, jak viděl utkání trenér Josef Halouzka? „Mladá Boleslav je jeden z favoritů této soutěže, my jsme dnes museli nasadit 8 kluků, kteří jsou věkem junioři.“ „Postavili jsme čtvrtou pětku z juniorů, měli za úkol nedostat gól, hrát na 0:0, ale dostali 2 góly. Nemůžeme jim nic vyčítat, ti kluci se musí zapracovat do mužského hokeje,“ hodnotí lodivod ostravského týmu vystoupení ostravských mladých nadějí. Podle trenéra rozhodly zejména dva góly, které Sareza inkasovala v prostřední části: „Myslím si, že jsme odehráli slušné utkání, škoda, že jsme inkasovali 2 góly ve druhé třetině, chybělo nám štěstí. Třetí třetinu jsme stáhli na 3 pětky, odehráli jsme ji slušně, tak jak jsme chtěli odehrát celý zápas. Kuba Čech nám dnes zachytal dobře, chytil několik nájezdů. Škoda, že nám tam nespadl aspoň ještě jeden gól. Myslím si, že s tímto soupeřem se nemáme za co stydět.“

Mezi nejlepší hráče Sarezy patřil Jan Heřman, který se v průběhu utkání vrátil do první formace. „Boleslav má určitě na to, aby hrála extraligu, tam jsou natolik kvalitní hráči, že se s nimi nyní nemůžeme srovnávat – rozpočtem, kvalitou kádru. Dneska hráli ve čtvrté lajně mladí kluci, musím říct, že hráli hodně dobře. Když Boleslav chtěla, tak si s námi prakticky mohla dělat, co chtěla,“ hodnotil zápas střelec jediné branky Ostravy. Chvíli před svým gólem jej však fantasticky Michal Mařík vychytal a sám střelec jistě ještě nyní kroutí nevěřícně nad zákrokem hlavou: „Pavel Šebesta to nahodil před bránu a já jsem jel do brány s tím, že to nějak tečuji. Už to za něho padalo, ale Mářa to semaforem chytil a zůstalo mu to v lapačce. Já jsem nevěřil vlastním očím, jak to mohl takhle chytit.“ O chvíli později již Maříkovi radost z čistého konta zkazil: „Tam byla vidět spolupráce Pavla Šebesty a Dalibora Sochorka, ti si to tam hodili a já pak dostal puk na volej. Já jsem to měl za úkol jen trefit někam nahoru, spadlo to tam. “V pondělí nastoupí Sareza do posledního soutěžního utkání této sezóny a hráči určitě nebudou chtít přijít o finální devátou pozici. „Jelikož jsme nepostoupili do playoff, tak chceme alespoň to deváté místo udržet, v současné situaci si myslím, že by to bylo hodně dobré. Velmi nás mrzí, že jsme playoff neudělali ale určitě se porveme o deváté místo,“ slibuje a zároveň lituje Heřman.

V průběhu utkání odstoupil z důvodu zranění Lukáš Bokroš, jak se to stalo? „Při jednom souboji jsem se špatně otočil a mám asi natáhnutý břišní sval. Moc mě to mrzí, ale kvůli zranění v pondělí už asi nenastoupím,“ smutní slovenský útočník, který přišel do Sarezy v průběhu sezóny a určitě se neztratil. „Odehrál jsem všechny zápasy, jsem maximálně spokojený, docela se mi dařilo, škoda jen, že jsme se nedostali do playoff, to mě hodně mrzí. Pokud ale budu hodnotit sebe, tak si myslím, že to nebylo špatné. Příští rok to snad bude ještě lepší, vypadá to, že už zůstanu tady, je to tak na 99%.“, hodnotí hráč s hokejovým jménem své výkony a zároveň odpovídá na plány do příští sezóny.

V dresu Mladé Boleslavi dnes nastoupil i přes zranění Roman Chatrnúch, který přišel do města aut právě ze Sarezy. „Všichni říkali, že to byl faul, nahrál jsem a hráč soupeře mě dohrával a trefil mě kolenem. Stalo se mi to při první střídání, hrál jsem ještě 2 třetiny, ale dál už to nešlo. Byl jsem teď na operaci a doufám, že tak za týden by to mělo být dobré,“ popisuje jak ke zranění přišel a jak to s ním nyní vypadá. Roman Chatrnúch sice nyní nastupuje do každého zápasu, avšak jen z důvodu připsání důležitých startů před případnou baráží o extraligu, o které se v Mladé Boleslavi nahlas hovoří. „Do každého zápasu naskakuji, postavím se na první vhazování a jak se vhodí bully tak jdu střídat. Musí mi naskakovat starty, vychází to tak, že můžu ještě vynechat jeden zápas. Nestačí, abych byl napsaný v zápise, tak naskakuji takhle“, popisuje fígl, jak i při zranění můžou přibývat starty v týmu. Hráč, který nastupoval v dresu Sarezy s číslem 87 nastoupil proti ostravskému celku již podruhé. Poprvé to bylo, když hostoval v Chomutově, jak se tedy hraje proti svým? „Já tohle moc neřeším, takový je život. Jeden den jste tady a druhý den můžete být jinde. Já už několik klubů vystřídal, to se nedá brát tak, jako že hraji proti svým. Hraji zrovna za klub, za který hraji,“popisuje stále nejproduktivnější obránce Sarezy těžký život hokejisty. „Jsme v podstatě domluveni, že budu tady. Vychází to, že budu v Sareze, zatím nějaké nabídky mám, ale myslím, že budu tady,“ reaguje Roman Chatrnúch na otázku, zda jej ještě někdy uvidí fanoušci v dresu Ostravy.