Nepovedený nájezd mě bude v šatně něco stát, tuší po prohře s Kopřivnicí Hudeček

Soňa Molatová, 15.09.2016
Když ve druhé minutě zápasu otevřel skóre domácí útočník David Ballner, vypadalo to, že Poruba vstoupí do sezóny vítězně. Vzápětí ale bývalý porubský útočník Marek Pěnčík nově oděn do kopřivnického dresu srovnal stav a srazil domácí střídačce sebevědomí. Necelých osm minut po začátku druhé periody padl z hole Miroslava Marka puk za Čechova záda podruhé a s Porubou to začalo vypadat bledě. „V první třetině jsme nebyli schopni proměnit šance, což si myslím, že nás stálo zápas,“ přemítá po prohře s Kopřivnicí Jan Hudeček, díky jehož dvěma brankám svitla domácí střídačce naděje na výhru. Náskok jednoho gólu ovšem Porubě nestačil a nakonec poprvé v historii padla na domácím ledě proti Kopřivnici.

Jaká byla před zápasem v kabině očekávání?
Očekávání byla určitě velká. Šli jsme pro tři body, bohužel se nám to nepovedlo a prohráli jsme.

V čem podle Vás byla chyba?
V první třetině jsme neproměnili šance, nedali jsme tam góly. Potřebovali jsme dát první tři nebo čtyři góly a potom můžeme hrát náš hokej. Po týdnu je to náš první zápas a v té první třetině jsme nebyli schopni proměnit šance, což si myslím, že nám to utkání prohrálo.

V zápase se Vám povedlo vsítit dva góly, které otočily průběžný stav utkání na 3:2. Jak se zrodily?
Poprvé jsem po nahrávce Dominika Kafky ujel, střelil jsem do betonu a kotouč tam pak dorazil. Druhá branka byla teč, takový můj šťastný gól.

Zápas skončil až na nájezdy, ve kterých nikdo z Porubských nedokázal dostat puk za záda Adama Vrby. Co k tomu konkrétně Vám chybělo?
K tomu se raději nebudu vyjadřovat. To mě asi bude něco v šatně stát, nejspíš nás všechny tři. Všem třem nám to uteklo a je potřeba nájezdy zlepšit. Musíme se od toho odrazit a začít vyhrávat.