Nepadá nám to tam, láteří Libor Gelačák

Vladimír Vronka, 11.10.2007
Sareza Ostrava přivítala na svém ledě hokejisty Třebíče. Pokud někdo čekal, že se bude hrát oboustranně ofenzivní hokej, tak byl na omylu. Sareza do svého soupeře bušila, ale výsledný efekt se dostavil pouze jednou. Trenér hostí Josef Horešovský byl po zápase spokojen s defenzivní činností svých svěřenců. Obránce David Mocek si krom defenzivní činnosti také dosyta zaútočil, ale další bod do statistiky nepřidal. K utkání se vyjádřil také ostravský trenér Jan Vavrečka a útočník Libor Gelačák.

Sareza byla opět jasně lepším týmem na ledě (což potvrzuje i výsledný poměr střel 54:27), ale na krásu a šance se hokej nehraje. Trenér Sarezy Jan Vavrečka musel hodnotit domácí prohru. „Kromě prvních deseti minut nemůžu klukům nic vytknout. Padesát minut jsme hráli perfektně, ale bohužel máme momentálně problém s koncovkou. Start do zápasu mohl být z naši strany agresivnější, tam jsme trochu zaspali. Opět jsme nedali spoustu šancí, podobně jako proti Jihlavě,“ žehrá ostravský kouč nad koncovkou týmu. Sareza v posledních třech domácích zápasech vystřelila celkem 166 střel, ale v síti se třepetal puk pouze sedmkrát. „Je to z části způsobené tím, že soupeř přijede bránit. Stahují se před bránu a těžko se tam dostáváme. Dneska jsme šli štěstí napřed, ale bohužel se k nám otočilo zády. Třebíč dnes dobře bránila.“ Jak prolomit střelecké prokletí? „Možná si musíme vzít nové hokejky,“ zakončil rozhovor domácí lodivod.

Ostravský útočník Libor Gelačák měl také možnost dát gól, ale také on vyšel naprázdno. „Měli jsme dnes hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Je velká škoda, že jsme alespoň nevyrovnali a nedostali zápas do prodloužení.“ Sareza doma hraje útočný hokej, ale ztroskotává na gólmanovi. „Nevím čím to je, začali jsme více střílet, ale nepadá nám to tam. Nevím, jestli je to tím, že máme smůlu nebo že se málo tlačíme před bránu,“ zkoušel najít příčinu malého počtu branek. Sarezu čekají další dva domácí zápasy - s Prostějovem a Kometou Brno. „Je potřeba vybojovat co nejvíce bodů. Skupina je vyrovnaná,“ ví ostravský forvard o nutnosti bodovat co nejvíce.

Obránce David Mocek je momentálně nejproduktivnější zadák týmu, ale ani on dnes nezaznamenal další bodový zápis. „Prvních dvacet minut jsme nehráli dobře. Hosté čekali, co provedeme. Nebyli jsme aktivní, což třebíčští poznali, dali gól. Od druhé třetiny jsme byli jasně lepší, zvýšili jsme agresivitu. Měli jsme spoustu střel, ale asi nám chybí osobní statečnost před bránou, nechat se tam osekat. Při střelách od modré jsme nechodili před bránu. Pak jsme byli asi trochu v křeči z přemíry snahy. Určitě nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Po Řehořovi jsme udělali dalšího gólmana pro reprezentaci na Karjala cup,“ naznačil, že Sareza nechává doma vyniknout gólmany soupeře. David se často nacházel na hrotu útoku, jezdil do útočného pásma, tlačil se před bránu, ale ve středu mu nebyl gól souzen. „Ke konci zápasu, když se útočí hlava nehlava, kdo je vpředu, tak se snaží dát gól. Zkoušeli jsme udělat v útočném pásmu zmatek. Já jsem to zkoušel několikrát, ale nepovedlo se mi to ani jednou.“ Sarezu čeká doma Prostějov a poté Brno, co musí tým změnit, aby začaly padat góly? „Musíme hrát jako druhou a třetí třetinu, přidat k tomu trochu agresivity u brankoviště, v útočném pásmu, dorážet a zakrývat výhled. Hrát důrazněji a dát do toho trochu více srdíčka, protože jsou pasáže, kdy to podle mého názoru není stoprocentní,“ zakončil ostravský bek.

Naopak trenér hostů Josef Horešovský mohl být po zápase spokojen s defenzivní činností a s výkonem Michala Nedvídka v bráně. „Jsme rádi, že jsme uhráli tři body. Předtím jsme pět zápasů nevyhráli, uhráli jsme bod. Tomu jsme podřídili taktiku, hrát co nejlépe obranu středního pásma, co nejlépe obranu v našem pásmu. Taktika nám vycházela, i když nikdy to není bez vad na kráse. Dnes jsme se všichni věnovali se zvýšenou koncentrací obraně, díky tomu jsme udělali tři body. Je to podloženo výkonem gólmana, který má 53 zákroků. Slavný Hašek má při výhře Detroitu 18 zákroků, dostane dva góly a píší se o tom ódy, co pak když měl náš gólman 53 zákroků?“ neopomněl připomenout jak vypadá skvělý brankářský výkon, o kterém se však dozví jen málo příznivců ledního hokeje.