Není rozdíl, jestli hrajeme doma nebo venku, poukazuje Patrik Rimmel

Vladimír Vronka, 18.10.2007
Sareza Ostrava podlehla ve 13. kole I. ligy před vlastním publikem Kometě Group, trenér domácích Jan Vavrečka lituje především první třetiny, do které ostravští hráči nastoupili s přílišným respektem. Brněnský kouč Rostislav Čada naopak vyzdvihl výkon svých svěřenců a neskrýval svou radost nad upevněním první příčky ve východní skupině druhé nejvyšší ligy. Hodnocení utkání se ujal také Patrik Rimmel, jenž víceméně potvrdil slova obou trenérů a jenž si přeje v dalších zápasech naplno bodovat.

Trenér Sarezy Jan Vavrečka hodnotil středeční prohru s týmem plným jmen známých z extraligy. „Nastoupili jsme s přílišným respektem, nechali jsme se zbytečně vyloučit a Brno toho dokázalo využít, což jsou drobnosti, které mají velký význam na výsledek utkání. Ztráta 0:2 se proti kvalitnímu soupeři, jakým Brno je, těžko dohání. Prvních dvacet minut rozhodlo. Nehráli jsme špatně, měli jsme šance, ale neproměnili jsme je. Například Dalibor Sochorek měl sám před gólmanem střílet. Brno si zaslouženě odváží tři body,“ věděl ostravský kouč, že brněnští hráči byli v zápase lepším týmem. Sareza několikrát zaspala v obranné fázi, kdy byl na brankovišti osamocen některý z útočníků Komety: „Brno má zkušenější hráče, kteří dokáží zachovat klidnou hlavu. My jsme chtěli všechno zachraňovat, být u puku dříve.“ Trenér ve středeční bitvě musel na své ovečky párkrát zvýšit hlas, aby dbaly jeho pokynů a aby se nenechaly poddat svým emocím. „Snažil jsem se kluky uklidňovat, protože jsou hodně emotivní. Hodně jsem zvedl hlas na Milana Ovšáka, který si za své chování nakonec zasloužil trest,“ dodal na závěr ostravský kouč.

Brněnský trenér Rostislav Čada má v poslední době důvod k radostným komentářům, Kometa jde od výhry k výhře a ta na ostravské půdě byla již devátou v sérii. „Domnívám se, že jsme zvítězili zaslouženě. Podařil se nám vstup do utkání, v první třetině jsme dali dva góly, byli jsme aktivnější a mohli jsme přidat další branky. Poté jsme dobrou taktickou hrou drželi výsledek a nepustili jsme Sarezu do tlaku,“ dodal na adresu obrany hostů. V Brně je spousta zkušených hráčů, kteří mají být tahouny týmu, ale také popohánět mladé hráče. „Je nesmírně důležité vybrat zkušenější hráče tak, aby byli po všech stránkách pozitivní pro tým. Měli by být přínosem svým působením na ledě, v kabině i na tréninku, ovlivňují tím přímo i nepřímo mladé hráče. Zkušenější hráči, které v týmu máme, nám tuto úlohu zatím plní,“ usmívá se brněnský lodivod nad složením kádru.

Ostravský bek Patrik Rimmel je asi nejzkušenějším obráncem Sarezy. Jeho zkušenosti jsou v zápasech s týmy jako Brno potřeba. „Chtěli jsme doma uhrát nějaký bodík, ale Brno hrálo velmi dobře. Určitě hrálo lépe než v prvním zápase, kdy se ještě sehrávalo,“ viděl zlepšení hry na straně soupeře. Sareza se nechala v úvodu přehrát, prohrávala v polovině první části již 0:2, sama sice mohla několik branek dát, ale také dostat. „Měli jsme z Brna asi trochu respekt. Brno dalo brzy gól z přesilovky, což nás trochu srazilo dolů, ale ve druhé třetině jsme se zvedli a byli jsme Brnu vyrovnaným soupeřem. Nedokázali jsme proměnit své šance.“ Jako bek musí čistit prostot před gólmanem, ale občas před brankovištěm „čistič“ chyběl a o to více měl pak práce Jakub Štěpánek v bráně Sarezy. „Čekali jsme, co udělají a pak jsme chtěli být dříve u puku, jenže jsme propadali v obraně. Spousta brněnských hráčů prošla extraligou. Mnohokrát se stane, že starší hráči hrají spíše na krásu, ale brněnští k tomu přidávají také bruslení,“ neopomněl vyzdvihnout zkušenosti týmu z jihu Moravy a také přístup zkušených hráčů. Sarezu nyní čekají čtyři utkání venku. Nejprve poslední utkání první poloviny soubojů s moravskými týmy v Olomoucí, poté ve Vrchlabí, Kadani a jako poslední z venkovního turné změří Sareza síly s Havlíčkovým Brodem. „Škoda je, že jsme ztratili body s Třebíčí. V naší hře není velký rozdíl, jestli hrajeme venku nebo doma. V sobotu budeme chtít vyhrát. V české skupině jsou silnější i slabší soupeři. Hrajeme čtyři zápasy venku, což pro nás není problém a určitě budeme chtít v každém zápase vyhrát,“ ukázal odhodlání týmu rvát se o body v každém zápase.