Nejtěžší utkání v mé kariéře, přiznal po sobotním derby obránce Lukáš Zientek

Adam Bagar, 04.11.2012
Po třítýdenní pauze mohli porubští fanoušci opět spatřit na ledě zkušeného obránce Lukáše Zientka. A hned se jednalo o derby v Havířově, kde porubská osmasedmdesátka v minulosti působila. "Zpočátku jsem byl nervózní," přiznal po utkání, které pro něj bylo speciální. Poruba na ledě favorita sehrála dobrou partii a sahala minimálně po bodu, nakonec však odjela s prázdnou. Dvakrát v utkání vedla, ale nakonec se jejím katem stal exporubský forvard Robert Najdek, který rozhodl pouhých osmdesát vteřin před koncem o těsné výhře AZetu. V dalším utkání se Sršňův výběr představí po čtrnácti dnech na domácí půdě, kde přivítá Nový Jičín.

Obránce Lukáš Zientek ještě v uplynulé sezóně působil v dresu Havířova a poprvé v sezóně se tak představil před zraky havířovských fanoušků. „S čistým svědomím můžu říct, že to bylo nejtěžší utkání v mé kariéře. Padla na mě nostalgie, protože jsem tady ještě před několika měsíci hrál. Zpočátku jsem byl nervózní, ale během utkání to opadlo,“ svěřila se po utkání posila zadních řad.

Jakoby byl v úvodu až příliš přemotivovaný, protože byl hlavním sudím Janem Vaňkem hned v první polovině duelu dvakrát poslán na trestnou lavici. „Myslím si, že to byla velice přísná vyloučení. V prvním souboji to bylo rameno na rameno a ve druhém mi Honza Daneček přepadl přes nohu a rozhodčí se nám tam akorát motal,“ hájil se šestadvacetiletý hráč, který naskočil do zápasu po více než třítýdenní pauze.

Havířov byl v utkání favoritem, ale nakonec mu byli Porubští velmi vyrovnaným soupeřem. „Věděli jsme, že domácí budou hrát útočný hokej, protože mají velkou ofenzivní sílu. Chtěli jsme to odehrát co nejjednodušeji a pokoušet se o brejky. Odehráli jsme tady slušný zápas, jen tomu chyběly nějaké body,“ hodnotil v krátkosti sobotní derby, které AZet rozhodl až trefou ze závěru.

Poruba se ještě snažila něco udělat s výsledkem, ale Havířov odehrál poslední vteřiny velice zkušeně. „Bohužel už nebyl prostor na vyrovnání. Dostali jsme pokyny nahodit puk do útočného pásma, vybojovat tam buly a zkusit ještě hru bez brankáře, ale v závěru jsme se již v podstatě k ničemu nedostali,“ smutnil Lukáš Zientek po těsné porážce.

Videoohlasy: trenér Tomáš Potěšil (HAV)

Videoohlasy: trenér Tomáš Sršeň (POR)

Videoohlasy: obránce Marek Zientek (HAV)

Videoohlasy: obránce Lukáš Zientek (POR)