Nejlepší by bylo, kdybychom s Opavou hráli osmadvacet zápasů, směje se dvoubrankový Slavík

René Chyla, 19.10.2016
Po první třetině to sice vypadalo, že to bude boj až do poslední vteřiny. RT TORAX si však v dalším průběhu hry otevřel střelnici, ze zápasu udělal exhibici a po závěrečné siréně slavil nejvyšší výhru nad Opavou v historii. Poruba zlomila utkání ve druhé třetině, kdy využila dvě přesilovky. „Nijak zvlášť je netrénujeme,“ hlásí Marek Slavík.

STATISTIKY & FAKTA: MAREK SLAVÍK #5
Věk: 26 let, narozen 22. května 1990 Výška: 187 cm Váha: 94 kg Post: obránce, hokejku drží napravo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA (do 2011) Další kluby: AZ Havířov (2008-2009; HC Frýdek-Místek (2009-2010); HK Nový Jičín (2010-2012)

Výsledek 9:1 není třeba komentovat. Hovoří za vše. Poruba zvládla i druhé derby letošní sezony a s Opavou má zatím nejlepší bilanci za poslední roky. Vždyť RT TORAX vyhrál jednoznačně i ve druhém kole na jejím ledě a nyní s ní má skóre 16:2. První třetina ale podle představ rozhodně nebyla. Po ní porubští hokejisté odcházeli do šaten za nerozhodného stavu. „Výsledek vypadá dobře, nicméně ta první třetina rozhodně nebyla podle představ trenérů,“ přiznává dlouhán s pětkou na zádech.

„Pak jsme ale zlepšili bruslení, začalo nám to tam padat a ve třetí třetině už jsme hlavně hlídali výsledek a přidávali další góly,“ říká s lehkostí Marek Slavík. Opavu srazila hlavně druhá dvacetiminutovka, kdy Poruba udeřila třikrát a hostům už nevycházelo vůbec nic. „Někdy asi odpadnout museli. Nevím, jakou měli letní přípravu, ale všichni víme, jaké to tam bylo, když nebyly peníze. Dnes jsme je ale přebruslili,“ vypráví dále.

RT TORAX ZOSTUDIL OPAVU DEVÍTI GÓLY A VEDE, DVĚMA BRANKAMI ZAZÁŘIL ZADÁK SLAVÍK »

Utkání jedenáctého kola řídil Václav Šutara z Havířova, na kterého ostravský bek nemá zrovna nejlepší vzpomínky. Za jeho působení v Novém Jičíně vyfasoval po jednom utkání čtyřzápasový distanc, v loňské sezoně to byl zase v utkání s Technikou trest ve hře (více zde). „Teď už jsme velcí kamarádi,“ dodává s trochou ironie krátce po utkání.

Porubský obránce na Opavu zkrátka umí, jelikož v prvním letošním derby nahrával hned na tři góly. Ve druhém měření sil už pálil ostrými. „Nejlepší by bylo, kdybychom s Opavou hráli osmadvacet zápasů. Ale to už bych tu možná ani nebyl, kdyby se mi tak dařilo. Proti Opavě mám ale asi trošku více štěstí,“ hledá kořeny svého umu proti porubskému rivalovi.

Marek Slavík čeká na správný moment. A pak? GÓÓÓL! » Poruba – Opava 9:1

Marek Slavík skóroval v padesáté a poté hned ve třiapadesáté minutě. „U prvního gólu jel Sysel v přesilovce za branku, já jsem čekal na modré. On mě pak uviděl a já to už jen propálil,“ popisuje sváteční střelec, který na gól čekal pětadvacet zápasů. A nezůstalo jen u toho. Za necelé tři minuty přišla další přesná trefa z jeho hole. „U toho druhého jsme se pak křížili a snažili se je rozpohybovat. Péťa Seidler mi to nechal na modré, já si pak vybruslil mezi kruhy a nějak to tam prostě spadlo,“ doplňuje.

RT TORAX z devíti gólů dal hned tři v přesilových hrách. „Přesilovky nijak zvlášť netrénujeme. Včera jsme se tomu sice trochu věnovali, ale nějak se na to nezaměřujeme,“ popírá vítkovický odchovanec. Poruba je zatím ve druhé pětině soutěže stoprocentní, nyní však čeká ostravské hokejisty cesta do Valašského Meziříčí. Co od tohoto zápasu očekává? „Čekám hodně velkou zimu,“ culí se. „ValMez byl podle mě jeden z nejlepších soupeřů, který tady zatím hrál. Je hodně bruslivý, jelikož je tam hodně kluků ze Vsetína. Hráli opravdu dobře, takže nic lehkého nás tam nečeká,“ věští dvoubrankový střelec.