Na sobotní výkon musíme navázat v Berouně, ví Kamil Kašťák

Vladimír Vronka, 11.01.2009
Poruba sehrála proti Benátkám vydařené utkání. Již po několikáté v letošní sezóně se domácí radovali z rychlého gólu, tentokrát jej dokázali záhy potvrdit druhou trefou. Domácí kouč Kamil Kašťák byl s vývojem utkání spokojen, naopak hostující trenér Vladimír Čermák měl na úvod utkání odlišný názor. Do branky Poruby se poprvé postavil Martin Štefl, který svým výkonem pomohl Porubě k tříbodovému zisku. Po dlouhé pauze zaviněné zraněním nastoupil k zápasu Radek Hubáček.

První zápas po odchodu z Brna odchytal v dresu Poruby Martin Štefl. „Pro mě to byl celkem jednoduchý zápas. Dali jsme rychle dva góly, pak jsem se snažil, ať nám ten náskok vydrží co nejdéle. Benátky daly kontaktní gól, ale kluci odpověděli dvěma rychlými góly, což rozhodlo. Chytalo se mi výborně, ale je potřeba naše výkony trochu vyladit a pak si myslím, že můžeme první ligu zachránit,“ viděl porubský gólman, že výkon ještě nebyl ideální. Sám si na nedostatek práce stěžovat nemohl. „Zaplaťpánbůh některé střely šly do tyčky, kluci si perfektně lehali do střel, musím zaklepat, že jsme měli trochu štěstíčka,“ děkoval po utkání obětavosti spoluhráčů. Martin měl během zápasu několik kontaktů s protihráči. „Žádný kontakt nebyl záludný. To je hokej, naštěstí se mi nic nestalo, pár kluků znám a myslím, že nemají žádný důvod k tomu, aby do mě nějak zákeřně najížděli.“ Z Brna, které chce hrát extraligu se gólman, který okusil ve Vsetíně extraligu, přesunul do týmu na chvostu prvoligové tabulky. „Já jsem byl v Brně, kde jsem nedostal žádnou šanci. S tím jsem byl nespokojený a když se tam objevily finanční problémy, tak se mě chtěli zbavit. Já jsem tam nehrál, proto jsem odešel. Můžu být jenom rád, že se Poruba ozvala a můžu odchytat pár zápasů a snažit se zachránit letošní sezónu,“ zakončil Martin Štefl pozápasový rozhovor.

Hostující trenér Vladimír Čermák nemohl být po utkání spokojen hlavně s první dvouminutovkou, ve které hosté dvakrát inkasovali. „Dnes jsme nezvládli vstup do utkání. Pak se od nás odklonilo štěstí, neproměnili jsme vyložené šance. Soupeř nás za to potrestal. Dnes si vybral gólman Nedvídek slabší chvilku. Viděl jsem včera v Liberci, že Budějovice po čtyřiceti sekundách prohrávaly 2:0 a my jsme to dnes zopakovali.“

Porubský trenér Kamil Kašťák mohl být po zápase spokojen, jeho svěřenci získali s týmem ze stejného tabulkového pásma tři body. „Utkání rozhodly dva momenty. Zaprvé, že jsme ve druhé minutě vedli 2:0 a druhý důležitý moment nastal po snížení na 2:1, kdy jsme dokázali opět vstřelit dva rychlé góly. Dali jsme čtyři branky, což se nám často nestává. Byli jsme podpořeni gólmanem Šteflem. Musím pochválit tým za bojovnost,“ byl po utkání rád, že tým dokázal vsítit více branek. Porubu čeká zápas s Berounem, který je o příčku před Porubou. „Tým je pod tlakem, každé utkání musíme vyhrát, musíme se dotáhnout na nesestupové příčky. Na sobotní výkon musíme navázat v Berouně, potom hrajeme tři zápasy doma.“

Poprvé se v dresu Benátek představil porubskému publiku Tomáš Urban. „Přijeli jsme do Poruby s tím, že urveme tři body. Neměli jsme štěstí. Poruba hrála dobře, všechno jí tam spadlo.“ Poruba rychle vedla o dvě branky, což muselo hosty zaskočit. „Bylo to nepříjemné, zaskočilo nás to. Prohrávat o dvě branky takhle brzy, to se těžko dohání. Ovšák projel až před bránu a bekhendem to trefil našemu brankáři pod paží. U druhého gólu si beci dávali puk, pak jej ztratili a nahození zpoza brány a vlastní gól,“ viděl vysoký útočník první dvě minuty zápasu. Pro Benátky, které balancují na hraně skupiny o záchranu a play – off, je bodová ztráta určitě nepříjemná. „ Dnes jsme nepodali stoprocentní výkon, dnes to nevyšlo, což je velká škoda, ale jedeme dál. Atmosféra v Benátkách je super, chceme se dostat na 12. místo a hrát play – off, mít jistotu záchrany.“

Radek Hubáček nastoupil poprvé od konce října, kdy jej ve Vrchlabí nešetrně fauloval Jaroslav Koma. „Nevěděl jsem co od zápasu očekávat. Trénuji deset dní, šel jsem do neznáma. Je to podobné jako když jdeme v srpnu poprvé na led. Fyzička mi samozřejmě chybí, ale myslím si, že to nebylo tak špatné,“ byl porubský útočník po dlouhé pauze spokojen. Po několika minutách třetí třetiny byl Radek Hubáček vystřídán Ivo Mockem. „Šel jsem do třetí třetiny s tím, že uvidím jak dlouho mi vydrží síly, pak jsem vrazil hlavou do mantinelu, nechtěl jsem riskovat zranění kvůli deseti minutám za stavu 4:1,“ vysvětlil proč již na konci třetí třetiny nenaskakoval na led. Poruba po delší době zvítězila a připsala si důležité tři body. „Pro nás to byl důležitý zápas, nejsme v jednoduché situaci. Před zápasem jsme si řekli, že do něj půjdeme s tím, že zápas vyhrajeme a že budeme hrát tak, aby nás hokej bavil. Trenér nám řekl, ať na ně vletíme, že budou unavení z cesty, tak jsme na ně vletěli. Pak z nás spadl balvan a stres, začali jsme si více věřit. Samozřejmě, byly pasáže, kdy se nám nedařilo. Výsledek 4:1 se počítá a v pondělí hrajeme v Berouně o vše,“ vzhlíží již k dalšímu ligovému kolu.