Mise

Mise "Play-off" pokračuje v pondělí s Horáckou Slavií Třebíč

Lukáš Bajgar, 12.02.2006
Sareza Ostrava si po těsném vítězství 4:3 nad Jestřáby z Prostějova dokázala, že vyhrávat ještě nezapomněla a že by jí účast v elitní osmičce náramně slušela. Poslední postupové místo hájí Kohouti z Olomouce s pětibodovým náskokem, ale i nadále se zápasem k dobru. Přesto může Sareza reálně pomýšlet, že v případě pondělního úspěchu, ukrojí ztrátu na pouhopouhé dva body, neboť Olomouc čeká výlet do Brna, které dopředu žene mnohatisícové publikum a které po sedmibrankovém debaklu v Chomutově nebude chtít opět zklamat. Zápas Sarezy s Třebíčí začíná v tradičních 17 hodin a jako vždy jej můžete sledovat online na stránkách Sarezy. Věříme, že dorazíte v hojném počtu a že společnými silami Sarezu do play-off dotlačíme.

Základní info

Sareza Ostrava po dlouhém skoro měsíci okusila proti Prostějovu v minulém utkání chuť vítězství, především po neskutečném zvratu skóre v úvodní třetině, kdy se Halouzkově družině do dvaašedesáti vteřin vtěsnaly hned tři branky. Dalibor Sochorek nastřádal dva kanadské body a v nastoleném trendu co zápas to aspoň bod pokračuje po svém návratu Libor Gelačák. Premiérový zásah si připsal mladý Petr Foltýn a beci Augusta s Jelínkem nešetřili ranami pěstí.

Horácká Slavia na Sarezu umí, i když především v domácím prostředí, kde se jí podařilo loni Ostravu rozstřílet 7:2 a letos 5:2. Tým táhne Lukáš Květoň, jenž si ve 42 utkáních připsal 24 bodů za 15 branek a 9 asistencí, útok silně podporuje i obránce matador Bedřich Ščerban, který v květnu letošního roku oslaví již čtyřicáté druhé narozeniny! Za svou letitou kariéru nasbíral tři mistrovské tituly v dresu Jihlavy, odehrál nepočítaně let za československou a českou reprezentaci a získal s ní nejeden cenný kov.

Letošní vzájemné duely

1.10. 2005
HC Sareza Ostrava - SK Horácká Slavia Třebíč 4:1 (1:0,1:1,2:0)
Branky a nahrávky: 13. Polák (Holík), 31. Holuša (Polášek), 43. Boháč (Polák, Janeček), 59. Šebesta (Sochorek) - 26. Ščerban (Přibyl, Sobotka).

14.11. 2005
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Sareza Ostrava 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Čermák (Pelán, Korotvička) - 49. Holuša (Boháč), 50. Baranyk (Polášek, Ovšák).

4.1. 2006
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Sareza Ostrava 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 15. Zahradník (Lučka), 23. Látal (Martin Čech), 35. Bulička, 47. Květoň, 60. Látal (Tatarčík) - 16. Šebesta (Chatrnúch), 40. Polášek.

Sestavy soupeřů v minulém zápase

Sareza Ostrava: Čech - Holík, Jelínek, Mocek, Augusta, Kubala, Ovšák, Vnenk, Pazdera - Šebesta, Sochorek, Janeček - Polášek, Boháč, Heřman - Bokroš, Holuša, Valušiak - Foltýn, Badžo, Gelačák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář – Ščerban, Šefčík, Sláma, Lučka, Lukáč, Rehák – Fryauf, Květoň, Oliva – Korotvička, Dolníček, Kubiš – Látal, Laš, Zahradník – Přibyl, Tatarek, Čech.

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
9. místo (64 bodů) 12. místo (56 bodů)
SKÓRE
BILANCE
17 - 3 - 5 - 2 - 22 15 – 2 – 6 – 1 - 24
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:1 (Brno) / 1:5 a 0:4 (Havířov), 3:7 (Boleslav), 0:4 (Olomouc) 9:2 (Olomouc) / 3:7 (Chomutov)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 27 (13+14) Lukáš Květoň 24 (15+9)
STŘELEC
Pavel Šebesta 13 Lukáš Květoň 15
NAHRÁVAČ
Dalibor Sochorek 17 Bedřich Ščerban 15
NEJLEPŠÍ V +/-
Jiří Jelínek +8 Marcel Hrbáček +6
NEJTRESTANĚJŠÍ
Milan Ovšák 104 Jozef Lukáč 76
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Čech 92,48% Filip Šindelář 92,70%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Čech 2,68 Filip Šindelář 2,21

SAREZA OSTRAVA HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Z historie třebíčského hokeje

Horácká Slavia Třebíč vznikla v roce 1928, tento název Třebíči vydržel celých 20 let. Poté se klub mnohokrát přejmenoval až v roce 1990 se navrátil zpět k historickému názvu. Pro Horáckou Slavii byla nejúspěšnější sezóna 1939-1940, kdy se stala mistrem župy a vybojovala si postup do první ligy. Hned v následující sezóně skončili hokejisté Horácké Slavie v naší nejvyšší soutěži na čtvrtém místě jako nejlepší moravský oddíl., ale v sezóně 1941 – 1942 sestoupila opět do nižší soutěže. Po konci II. světové války si klub opět zahrál I. ligu, ve které se udržel dvě sezóny. Poté hrál klub nižší soutěže. Velmi blízko k návratu do I. ligy měla Třebíč v sezóně 1994/1995, kdy se poprvé dostala do baráže o postup do 1.ligy. Tehdy se Horácká Slavia musela smířit s pátým, prvním nepostupovým místem. O rok později se do baráže třebíčští probojovali znovu a i tentokrát jim postup do 1.ligy unikl. Do první ligy se probojovali třebíčští v sezóně 1996 – 1997 a zůstali v ní až do dnešních dní.