Minihokej pod širým nebem aneb ročník 2009 se loučil s minihokejem

Romana Opatová, 21.12.2018
Ve středu 12. prosince odehráli mladí hokejisté HC RT TORAX ročníku 2009 a 2010 vzájemný přátelsko-exhibiční zápas na vánočním kluzišti na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Nápad zahrát si zápas pod širým nebem s jedinečnou atmosférou se zrodil v hlavách rodičů a trenérů jako forma rozloučení se s hrou tzv. minihokeje, který doposud kluci narozeni roku 2009 hrají.

Pravidelné vánoční kluziště provozované společností Sareza pod záštitou ostravského magistrátu přivítalo 12. prosince v podvečer mladé hokejisty HC RT TORAX Poruba. 21 kluků ve věku 8–10 let si zde zahrálo svůj první zápas na ledové ploše pod širým nebem s osvětlením a vánoční výzdobou. Mohli si tak vyzkoušet jedinečnou atmosféru v dnešní době ne úplně běžného prostředí pro lední hokej a vychutnat si tak pocity, které zažívají profesionální hokejisté při Winter Classic. Pro ročník 2009 je tato sezóna přelomovou. Doposud hraje již zmiňovaný minihokej a od ledna 2019 začne své síly se soupeři měřit nově ve standardním hokeji. Zápas byl tedy zorganizován jako rozlučka s minihokejem. Menší ledová plocha vánočního kluziště se svými rozměry přímo k této hře nabízela.

Počasí zápasu přálo a kluci byli při něm povzbuzováni nejen svými rodiči a dalšími rodinnými příslušníky, ale také návštěvníky místního vánočního trhu. Zápas skončil symbolicky nerozhodně, ale o výsledek snad ani v tomto případě nikomu nemohlo jít. Hlavní myšlenkou celé akce bylo, kluky odměnit v předvánočním čase něčím netypickým a motivovat je k další hokejové píli pod značkou HC RT TORAX. To se podle ohlasů po skončení akce zcela určitě povedlo!!!

Hlavním trenérem těchto ročníků je Petr Rambousek, asistenty jsou Adam Vrba, Jiří Trembáč a velice často vypomáhají i hráči A týmu, např. současný kapitán Ctibor Ovčačík.